У 2024 році українці святкують Великдень 5 травня. Однак, через введений воєнний стан, постають питання щодо комендантської години та про введення обмежень на відвідування кладовищ.

На Великдень 2024 церковні служби будуть проводитися так, щоб уникнути збігу з часом комендантської години. Таким чином, скасування комендантської години на Великодню ніч не планується. Таке рішення зумовлене перш за все безпековою ситуацією у країні та можливими провокаціями з боку рф.

Відео дня Читайте також: Ціни зросли. Яка вартість Великоднього кошика у 2024 році — розрахунки директора Інституту аграрної економіки

Комендантська година на Великдень 2024

  • У Київській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Миколаївській, Волинській, Рівненській, Львівській, Одеській, Вінницькій, Житомирській та Івано-Франківській областях діє обмеження з 00:00 до 05:00;
  • у Чернівецькій, Полтавській, Чернігівській, Черкаській та Тернопільській областях — з 00:00 до 04:00;
  • у Сумській області — з 23:00 до 04:00;
  • у Кіровоградській області з 23:00 до 05:00 (але в обласному центрі громадський транспорт розпочне рух о 5 ранку та працюватиме до 22 години вечора);
  • у Харківській та Запорізькій областях (окрім Василівського та Пологівського районів: обмеження з 21:00 до 05:00) комендантська година діятиме з 23:00 до 05:00;
  • у Донецькій, Луганській та Херсонській областях — з 21:00 до 05:00.
  • Водночас у Закарпатській області не встановлено комендантську годину, відповідно обмежень на перебування на вулиці тут не буде й у Великодню ніч.

Читайте також: Великдень 2024. Чи скорочуватимуть комендантську годину в Києві та регіонах

Обмеження на відвідування кладовищ та церков на Великдень 2024 в Україні

Немає прямої заборони на відвідування храмів, але влада закликає українців утриматися від ризиків, переглядаючи церковні служби в онлайн-режимі та уникати створення великих скупчень людей.

Крім того, у різних регіонах посилюються заходи безпеки. Наприклад, екіпажі поліції будуть патрулювати вулиці та громадські місця. Також у деяких областях встановлені додаткові обмеження:

У Херсонській області на території деокупованих населених пунктів Новокаховської громади (с. Веселе та смт Козацьке) діятиме заборона на масові заходи, включаючи проведення богослужінь та відвідування кладовищ.

У Харкові будуть закриті міські кладовища та меморіальні комплекси, що належать підприємству Ритуал. Також обмежено доступ до кладовищ № 13 (вул. Пушкінська, 108), № 15 (пров. Володі Дубініна), № 17 (вул. Курочкіна Гора, 1) та Польського меморіалу жертвам тоталітаризму (Харківське шосе).

У Кропивницькому громадський транспорт буде працювати в день Великодня відповідно до режиму комендантської години. Уранці 5 травня автобуси та тролейбуси розпочнуть роботу на годину раніше — з 05:00 і будуть курсувати до 22:00.

У Тернополі збільшиться кількість громадського транспорту на Великдень. До кладовища на вулиці Микулинецькій у неділю 5 травня та в неділю 12 травня тролейбуси № 8 та маршрутні таксі № 5, 5А, 8, 18, 31 будуть курсувати за розкладом, як у будні. Крім того, до цвинтаря біля Львівського шосе з 5 по 7 травня і 12 травня будуть курсувати два автобуси № 32.

У Києві в період з 12 по 15 травня в столиці буде організовано додатковий транспорт для маршрутів, що проходять біля міських кладовищ. Поліціянти візьмуть на себе обов’язок забезпечення громадського порядку та безпеки дорожнього руху поблизу цих об'єктів. У зв’язку з воєнним станом міська влада закликає мешканців, якщо це можливо, утриматися від відвідування кладовищ, щоб уникнути масових зібрань людей. Також важливо дотримуватися заходів безпеки та реагувати на сигнали повітряної тривоги. З повним переліком маршрутів пасажирського транспорту до міських кладовищ у поминальні дні можна ознайомитися на офіційному сайті КМДА.

Редактор: Альона Дука Читати далі