Адміністрація президента США Джо Байдена вивчає можливість введення адміністративної заборони на імпорт збагаченого урану з Росії до того моменту, як відповідний закон ухвалить Конгрес.

Про це повідомляє Bloomberg.

Джерела агентства стверджують, що представники Ради національної безпеки, Міністерства енергетики та інших відомств обговорювали це питання. Однак конкретних рішень поки що не ухвалено, оскільки і адміністрація, і атомна промисловість воліли б, щоб заборона була затверджена на рівні закону, оскільки скасувати закон складніше, ніж виконавчі розпорядження.

Відео дня Читайте також:
Джо Байден (Фото:REUTERS/Kevin Lamarque) Байден розповів, коли Україні надішлють зброю від США

Майже чверть збагаченого урану, використовуваного в енергетиці США, поставляється з Росії, приносячи їй близько 1 мільярда доларів щорічно, згідно з даними Департаменту енергетики США. Білий дім висловив побоювання, що залежність від російського урану може загрожувати економіці США. Крім того, заміна російського урану може підвищити вартість палива на 20%.

Законопроєкт про заборону імпорту урану, який передбачає відтермінування до 2028 року, ухвалила Палата представників у грудні 2023 року, але його розгляд заблокував у Сенаті республіканець Тед Круз із Техасу.

Коли міністра енергетики США Дженніфер Гренхольм запитали про цю проблему, вона вказала, що адміністративні заходи можливі, але краще було б діяти з боку Конгресу, висловлюючи стурбованість довготривалими наслідками ситуації.

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі