Президент Латвії Едгарс Ринкевічс заявив, що процес переговорів про вступ України та Молдови до Євросоюзу буде надзвичайно складним. Він додав, що почати його «цілком реально» вже в червні цього року.

Про це повідомляє TV3.

«Членство в ЄС також означає досить багато відповідальності, і в країні, яка зараз перебуває у стані війни, здійснювати процеси реформ або процесів трансформації, безсумнівно, не так-то просто. Тому я думаю, що так, ми повинні в червні дати Україні та Молдові позитивний сигнал про те, що ми починаємо переговори», — сказав він.

Відео дня

Президент Латвії додав, що цей процес буде непростим, тому що буде багато суперечок. Ринкевичс підкреслив, що вступ України до ЄС може означати досить значні зміни в економіці блоку, зокрема в сільському господарстві.

При цьому він висловив занепокоєння нещодавніми подіями в Грузії, де після ухвалення в другому читанні парламентом закону про «іноземних агентів» спалахнули масові протести. Ринкевич сказав, що йому це важко уявити, як його країна могла б погодитися прийняти у ЕС.

Вступ України до Євросоюзу

Читайте також:
Президент Володимир Зеленський (Фото:t.me/V_Zelenskiy_official) Україна реалізувала свою частину зобов’язань для початку переговорів щодо вступу до ЄС — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що виконання умов ЄС для початку переговорів є пріоритетом України.

Водночас голова Європейської Ради Шарль Мішель говорив, що Україна може приєднатися до Європейського Союзу у 2030 році.

8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС.

14 грудня Європейська рада 26 голосами підтримала початок переговорів про членство України в ЄС. Під час голосування прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вийшов із зали.

Єврокомісія 12 березня офіційно представила переговорні рамки щодо вступу України та Молдови до Євросоюзу. Вони встановлюють керівні принципи та основи переговорів про вступ із кожною країною-кандидатом.

Тепер Рада ЄС має розпочати внутрішнє обговорення проєктів і схвалити їх. Після цього держава, яка головує в Раді, представить узгоджену спільну позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з кожною країною, що ознаменує формальний початок переговорів про вступ.

13 березня Зеленський заявив, що сподівається на початок переговорів про вступ України до ЄС у першому півріччі цього року.

Редактор: Єлизавета Кумбер Читати далі