Росія може прямо не атакувати країни НАТО, але продовжить гібридні напади, такі як глушіння сигналу і втручання у вибори.

Про це заявив новий командувач Збройних сил Фінляндії генерал Янне Яаккола, повідомляє Reuters.

Деякі чиновники, як-от президент США Джо Байден і міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен, стурбовані тим, що довгострокові плани Росії можуть включати напад на НАТО.

Відео дня

«Звичайно, випробування статті 5 завжди можливе, але якщо ми вживемо правильних заходів і збережемо єдність, я вважаю напад малоймовірним», — сказав Яаккола.

Він також додав, Росія наразі «занадто зайнята» підготовкою до нового літнього наступу в Україні, щоб розглядати можливість нападу на НАТО.

«Суть росіян полягає в тому, що вони хочуть викликати якомога більше розколу в Європі, щоб наша єдність і згуртованість були дещо слабшими», — зауважив генерал.

Можливий напад Росії на НАТО — що відомо

У грудні 2023 року видання Bild із посиланням на власні джерела в розвідці однієї з європейських країн повідомляло, що Росія може спробувати атакувати Європу наприкінці 2024 року або на початку 2025-го, коли США опиняться «без лідера» і зможуть прийти на допомогу європейським державам тільки після деякої затримки.

Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявляв, що цивільне населення на Заході має готуватися до «тотальної війни» з Росією.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив у січні 2024-го, що Європа знову «стикається з військовою загрозою, якої не було вже 30 років», і попередив про можливість нападу Росії через п’ять-вісім років.

Читайте також:
Диктатор Володимир Путін і міністр оборони РФ Сергій Шойгу (Фото:Sputnik/Alexander Kazakov/Pool via REUTERS) «Вони зроблять те, чим погрожують». Годжес назвав імовірні строки нападу Росії на країну НАТО

Американська розвідка в березні повідомляла, що Росія не хоче прямого воєнного конфлікту зі США і НАТО і продовжуватиме асиметричну діяльність, яка, за її оцінками, не перетинатиме поріг воєнного конфлікту в глобальному масштабі.

США не вважають, що можливий напад Росії на країни Балтії, які є державами-учасницями НАТО, є неминучим, однак загрозу розширення загарбницької війни за межі України сприймають «дуже серйозно», говорила постійний представник США при НАТО Джуліана Сміт.

Водночас головнокомандувач сухопутних військ Литви Вальдемарас Рупшис заявив, що можливість того, що Росія може почати війну проти НАТО вже наступного року, є вкрай низькою.

У разі нападу Росії Естонія зможе відбити її атаку і виграти війну, сказав 18 квітня глава Сил оборони Естонії генерал Мартін Херем.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі