5 травня християни східного обряду святкуватимуть Великдень, традиційно щороку до цього свята в Україні прийнято фарбувати яйця. NV Food зібрав кілька порад для того, щоб ваші крашанки вдалися ідеальними.

Якщо ви плануєте цього року на Великдень робити крашанки, то пам’ятайте, що важливо, щоб яйця не переварились і не потріскали. Для цього потрібно ідеально підібрати кількість води та час варіння. Якщо яйця приготувати правильно, вони будуть ніжними всередині і цільними зовні. Якщо ж припуститися помилки і переварити їх, то жовтки покриються чорним нальотом, стануть надмірно твердими і будуть пахнути сірководнем, що абсолютно не підходить для крашанок.

Відео дня Читайте також: Час і тонкощі приготування. Як правильно варити та зберігати яйця

Помістіть яйця в один шар в каструлю з достатньою кількістю холодної води, щоб покрити яйця як мінімум на 2,5 см. Повільно доведіть воду до кипіння. Коли вода повністю закипить, зробіть температуру трохи меншою, щоб яйця продовжували кипіти на мінімальному вогні. Після закипання засічіть час. Можна навіть поставити будильник на 8 хвилин і варіть яйця, злегка зменшивши вогонь.

Зварити яйця ідеально насправді зовсім просто (Фото: bit245/depositphotos) Зварити яйця ідеально насправді зовсім просто / Фото: bit245/depositphotos

Коли яйця зварені, відразу налийте в каструлю холодну воду, щоб зупинити процес приготування. Щоб яйця можна було легше очистити, додайте до води столову ложку солі. Зварені круто яйця можна зберігати в холодильнику близько одного тижня.

Читайте також: Ви не знали. Лайфхак, якому 100 років: як варити яйця, щоб шкаралупа злітала сама

Для деяких натуральних барвників яйця повинні бути сирими, щоб варити їх у настояній воді. Тому просто промийте їх, перевірте на пошкодження, хай чекають на свою чергу.
Дехто варить яйця у штучних барвниках. Та деякі з них можуть просочуватися навіть під шкаралупу, інколи ж, вона просто тріскається і пропускає їх до білка. Тому з харчовими барвниками варто бути обережними та дотримуватися інструкцій на упаковці.

Читайте також: Ваш незамінний лайфхак. Як варити яйця так, щоб шкарлупа сама відлущувалася Редактор: Тетяна Денисенко Читати далі