Вчора, 14 травня, було проведено одночасно обшуки на 5 найбільших вітчизняних виробниках тютюну, щодо яких є підтверджені відомості про їх нелегальну діяльність.
Про це у Telegram заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. «Так, серед них відома львівська фабрика і фабрика відомого нам з вами конвертатора з Києва. Подекуди виявлені підроблені акцизні марки, не марковані тютюнові вироби», — заявив Гетманцев. Він також наголосив, що обшуки не завершені.
Відео дня Читайте також:
Комплімент на мільярд. Цигарки з Duty Free нелегально продаються всією Україною — хто в схемі?
«Обшуки не завершені. Процесуальні дії щодо підтвердження виготовлення контрафактних цигарок на відповідному обладнанні тривають. Це потребує деякого часу, але це при бажанні, яке точно є, не складно», — зазначив Гетманцев.
За словами Гетманцева, виготовлення нелегального тютюну заблоковано повністю. «На сьогодні виготовлення нелегального тютюну заблоковано повністю. Маю обґрунтовану надію назавжди. До речі, щось підказує, що це не останні обшуки в цьому кейсі. Не думав, що скажу це так скоро, але, так, респект БЕБ», — наголосив Гетманцев.
Раніше повідомлялося, що в Україні можуть заборонити продаж сигарет у кіосках.
Бізнес-спільнота не підтримує пропозицію визначення євро грошовою одиницею виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби.
В березні 2024 року у ЄБА розповіли, скільки з 600 пачок ТВЕНів є нелегальними.
Середньорічний показник обсягів нелегального ринку сигарет в Україні в 2023 році сягнув 21.8%. Оцінка несплачених податків у бюджет України у 2023 становить 23 500 000 000 грн.
За сереньорічними показниками, 26% підробленої продукції мають ознаки підроблених акцизних марок.72% нелегальної тютюнової продукції, з позначкою Duty Free або призначеної для експорту, має напис про те, що виробником є Винниківська тютюнова фабрика. 62% цієї групи нелегальної продукції складають сигарети Сompliment з маркуванням Duty Free.
Лідерами за рівнем розповсюдження нелегальної продукції є 8 областей України, де реалізується 70% такої продукції: Дніпропетровська — 17%, Одеська — 12%, Львівська — 9%; Харківська — 9%; Хмельницька — 7%; Кіровоградська — 6%; Чернівецька — 5%, Рівненська — 5%.
Редактор: Олена Коваленко Читати далі