Не робіть так. Чого не можна використовувати для створення пароля: ключові помилки

Паролі є ключовими елементами захисту наших даних у цифровому світі. Використання ненадійних паролів може призвести до серйозних наслідків, таких як втрата особистих даних, фінансові втрати та інші проблеми.

Тому його вибір має бути дуже зваженим. Існують певні типи інформації, які ні в якому разі не можна використовувати для створення паролів.

Наприклад паролі, що містять особисту інформацію, легко вгадуються.

Відео дня

Багато особистих даних можна знайти в інтернеті. Навіть простий пошук у соціальних мережах може розкрити достатньо інформації для того, щоб вгадати ваш пароль.

Держспецзвʼязку попереджає, що кіберзлочинці можуть використовувати ці дані для злому ваших акаунтів у соцмережах, месенджерах, інтернет-банкінгу та інших сервісах.

Вони можуть викрасти гроші з рахунків, просити в борг у ваших друзів від вашого імені, поширювати шахрайські посилання та навіть вимагати викуп за важливу інформацію.

Краще не використовувати паролі, які містять особисту інформацію та вподобання, а саме:

Дату народження

Рішення може бути провальним взяти до уваги дату народження для створення надійного пароля, включно з річницями і датами народження членів родини.

Місця

Місто народження, місце проживання, улюблені місця для відпочинку — це все легко відшукати на ваших особистих сторінках в соцмережах.

Номери телефонів

Будь-які номери телефонів, включаючи мобільні та домашні — ненадійний захист для вас.

Імена

Ваше ім'я, ім'я вашого партнера, дітей або домашніх тварин. Дівоче прізвище теж не найкращий варіант.

Ваші хобі та вподобання

Це може стати легкою здобиччю для шахраїв. наприклад, улюблена марку авто, назву улюбленої книги тощо. Адже цією інформацію ми могли раніше ділитися в соцмережах, а отже, її можна легко дізнатися.

Безпека ваших онлайн-акаунтів значною мірою залежить від надійності ваших паролів. Уникаючи використання особистої інформації, простих слів, повторень і коротких паролів, ви значно підвищите рівень захисту своїх даних.

Редактор: Олена Басараб Читати далі