Ціни на паливо можуть зрости, однак це не матиме суттєвого впливу на ринок.

Про це заявив директор консалтингової групи А95 Сергій Куюн на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Це підвищення (акцизів — ред.) на бензин становить 1,5 грн за літр, дизпального — 2 грн за літр. Якщо перекласти це на поточні ціни, то підвищення є незначним, якщо воно буде», — сказав Куюн.

Відео дня Читайте також:
Уряд схвалив підвищення акцизів на пальне з липня (Фото:Erik Mclean / Unsplash) Як у Європі. Кабмін схвалив підвищення акцизів на пальне — коли і як почнуть змінюватися ціни

Він зауважив, що коливання цін на пальне на 1,5−2 грн за літр є звичними для ринку. За словами експерта, реальна ціна пального після підвищення акцизів залежатиме від кон’юнктури ринку — зокрема, світових цін на нафту.

«Те, що говориться про 75−80 грн за літр, не має під собою ніяких підстав», — запевняє Куюн.

Водночас, підняття акцизів на пальне, за словами експерта, дозволить збільшити надходження до бюджету. За оцінкою експерта, до кінця року можна буде додатково залучити 37 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня 2023 року в Україні повернулися ПДВ 20% і довоєнні акцизи на всі види палива.

Аналітики зазначали, що основним фактором, який впливатиме на ціну палива в Україні будуть світові ціни на нафту. За словами директора Групи А-95 Сергія Куюна, бензин і дизель коштуватимуть 60 грн за літр, якщо нафта буде дорожчою від 95 доларів за барель.

Абсолютна більшість мереж АЗС — безприбуткові або декларують мізерний прибуток.

13 травня 2024 року стало відомо про те, що Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про зміни до податкового кодексу України щодо наближення законодавства країни до законодавства Європейського Союзу в частині ставок акцизного податку.

31 травня 2024 року комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект № 11256 про збільшення акцизів на паливо.

4 червня 2024 року Рада підтримала у першому читанні альтернативний законопроект 11256−2 про підвищення акцизного податку на паливо.

Редактор: Олена Коваленко Читати далі