Не Керченський міст. У Defense Express назвали головні цілі ракет ATACMS в окупованому Криму

Date:

У Defense Express вважають, що основними цілями ударів України балістичними ракетами ATACMS є знищення протиповітряної оборони Росії в тимчасово окупованому Криму, утворення прогалин у зонах огляду РЛС, що зробить можливості атак крилатими ракетами та дронами ще ефективнішими.

Про це йдеться у матеріалі компанії.

Зазначається, для ракет ATACMS першочерговою ціллю є позиції далекобійних ЗРК та аеродроми, оскільки вони були створені саме під таку задачу, про що свідчить демонстраційне відео роботи цієї ракети, зняте ще наприкінці 80-х.

Відео дня

Таке припущення було висунуто через те, що цілями удару, який був завданий у вівторок, 30 квітня, також виявилися російські позиції ППО та аеродром, що демонструє сталу тенденцію ураження таких цілей.

Читайте також: Віталій Портников Віталій Портников З Путіним про Крим заговорять мовою ATACMS

Defense Express також наводить непідтверджену інформацію про те, що атака була комбінована, а окрім балістичних ракет по ворогу били й далекобійними дронами-камікадзе.

Там зазначили, що вибухи під час цієї атаки на півострів чули у Євпаторії, Джанкої, Сімферополі, а також у Гвардійському та Красноперекопському районах Криму, однак російський колаборант Володимир Рогов зазначив лише про роботу систем ППО над Джанкоєм та Сімферополем, додавши, що удар завдавався ракетами ATACMS. При цьому Міноборони РФ, на момент публікації, на диво, не прозвітувало про нібито «знищення» усіх цілей.

«Слід нагадати, що попри декларування рашистами можливості перехоплення балістичних ракет своїми С-400, об'єктивна реальність дещо інша і була продемонстрована у Джанкої, де ATACMS знищили цей ЗРК», — йдеться у матеріалі.

Крім того, тенденцію цілитися саме по системах ППО окупантів демонструє й атака на Крим 28 квітня, коли ракети ATACMS завдали удару по позиціях російської системи протиповітряної оборони на мисі Тарханкут. Тоді, за даними з російських неофіційних джерел — атака також була успішною та завершилась знищенням, нібито, лише чотирьох пускових.

Удари по аеродрому в окупованому Джанкої — що відомо

У ніч проти 30 квітня військовий аеродром в тимчасово окупованому Джанкої був атакований ракетами. Унаслідок атаки спалахнула пожежа, щонайменше п’ятеро російських загарбників дістали поранень.

Як пише Telegram-канал, про вибухи та пожежу на аеродромі у соцмережах повідомляли місцеві мешканці. Водночас представники окупаційної адміністрації не коментували атаку.

Читайте також: Сергій Постоловський Сергій Постоловський Коли пакет допомоги США скінчиться. Які сценарії розвитку війни чекають на нас

За інформацією Astra, військовий аеродром Джанкой — місце дислокації вертолітного полку 4-го командування ВПС і ППО Південного військового округу.

До цього цей аеродром був атакований 17 квітня. Генштаб ЗСУ повідомив, що внаслідок удару на військовому аеродромі було знищено:

  • чотири пускові установки С-400;
  • пункт управління засобами ППО;
  • три радіолокаційної станції;
  • апаратуру спостереження за повітряним простором Фундамент-М.

На Джанкойському аеродромі дислокується 39-й вертолітний полк 27-ї змішаної авіаційної дивізії 4-го командування ВПС і ППО Південного військового округу армії РФ, три авіаційні ескадрильї.

США вже таємно відправили Україні ракети великої дальності ATACMS, а Україна минулого тижня вдарила ними по тимчасово окупованому Криму, повідомляє Reuters із посиланням на американського чиновника.

ATACMS для України — що відомо

У законопроєкті про допомогу Україні, який 24 квітня підписав президент США Джо Байден, згадується, що Україна має отримати ракети ATACMS великої дальності. Раніше Білий дім побоювався погоджувати передачу таких ракет Збройним силам України, аргументуючи це нібито ризиком ескалації в протистоянні з РФ.

Читайте також: Іван Яковина Іван Яковина Терор у Чернігові та удари по аеродрому Джанкоя. Порівняємо наслідки

Восени 2023 року Україна отримала невелику кількість ракет ATACMS меншої дальності з касетною боєголовкою. Тоді йшлося про ракети MGM-140A (вони ж M39 або ATACMS Block I) з максимальною дальністю ураження до 165 км.

13 березня 2024 року газета The Wall Street Journal повідомляла, що Пентагон готовий надати Україні балістичні ракети ATACMS більшої дальності. Тоді американські чиновники казали, що завдяки прогресу в придбанні системи наступного покоління Precision Strike Missile (PSM) Пентагон відкритий для надання своїх ракет більшої дальності ATACMS Україні.

24 квітня агентство Reuters із посиланням на американського чиновника повідомило, що США вже таємно відправили Україні ATACMS. За інформацією журналістів, Україна використала їх для ударів в Криму 17 квітня. Пізніше цю інформацію підтвердили в Пентагоні.

25 квітня New York Times із посиланням на високопоставленого американського представника писала, що в березні Україна таємно отримала від США понад 100 ракет ATACMS і багато касетних боєприпасів.

Редактор: Юлія Завадська Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Будет ли Польша отправлять миротворцев в Украину: ответ министра обороны

Пока Польша исключает возможность направления и пребывания ее военных...

Ситуация на фронте: россияне безуспешно пытаются наступать к северу от Харькова, — ISW

Российская армия пытается отвергнуть украинские силы от международной границы...

Китай раскритиковал военную помощь США Тайваню на 571 млн долларов

В пятницу, 20 декабря, США выделили 571 млн долларов...