Автор: Олена Басараб

Зараз існує маса постачальників і онлайн-магазинів, які продають підроблені AirPods, тому втрапити на їх гачок дуже легко.

Розпізнавання фальшивих AirPods може бути складним завданням через їх популярність і високий попит.

Щоб уникнути потрапляння на гачок шахраїв і купувати лише оригінальні пристрої, вам знадобляться деякі поради.

Відео дня

Ціна

Перше, про що ви повинні пам’ятати, що AirPods від Apple не можуть коштувати 800 гривень, навіть у чорну пʼятницю. Якщо ви бачите таку ціну, це говорить про те, що вони підроблені.

Місце покупки

Купівля вживаних на різних маркетплейсах, також може бути ризикованою. Економія спокуслива, але інвестувати в неоригінальний продукт безглуздо.

Найбезпечніший спосіб придбати оригінальні AirPods — це купувати їх у довірених офіційних магазинах Apple або у дилерів, які мають офіційні ліцензії на продаж продукції Apple.

Cерійний номер

Перевірка серійного номера на офіційному веб-сайті Apple є ще одним способом визначити автентичність AirPods. Ви можете перевірити серійний номер, який знаходиться на упаковці, на магазині чи на самому пристрої.

Введіть його на сайті Apple Check Coverage. Ви побачите детальну інформацію про модель AirPods, дату придбання та гарантію, якщо вони оригінальні.

Подивіться всередину

Ви повинні побачити серійний номер вашого AirPod всередині футляра на внутрішній стороні кришки. Якщо там нічого немає, ваші AirPods не оригінальні.

Після того, як ви перевірили наявність серійного номера в футлярі, варто порівняти його з тим, що є у вашій коробці.

Іноді шахраї дають вам оригінальну коробку, але обмінюють товар усередині на підробку. Якщо номери збігаються — вам не варто турбуватися.

Серійний номер на навушниках

Більшість з нам просто не помічає цього, але на навушниках також є серійний номер.

Це може бути одна з тих речей, яких ми ніколи не помічали. Ваші AirPods мають окремий серійний номер, надрукований на нижній стороні.

Шрифт надзвичайно дрібний, тому текст дуже легко пропустити, але це надійний спосіб визначити, чи ваші AirPods підроблені.

Обов’язково перевірте 1) чи на обох навушниках надруковано серійний номер і 2) чи однаковий номер на обох. Зауважте, що це не буде той самий серійний номер, що й на вашому зарядному футлярі.

Оригінальні AirPods мають різні серійні номери для чохла та навушників.

iOS 17 вам розповість одразу

Якщо ви використовуєте iOS 17 процес визначення автентичності AirPods може бути набагато простішим. При підключенні фальшивих AirPods до пристрою з iOS 17, користувач може отримати спливаюче повідомлення, яке попереджає про те, що навушники не можуть бути підтверджені як оригінальні AirPods.

Це сповіщення виникає через вбудовану функцію безпеки в iOS, яка намагається запобігти використанню підроблених або неналежних аксесуарів, щоб захистити користувачів від низької якості чи потенційно проблемних пристроїв.

Емодзі на футлярі

Якщо ваші навушники мають емодзі на зарядному футлярі, ви дійсно можете побачити його у спливаючому вікні статусу підключення на вашому iPhone або iPad після їх підключення.

Цей метод слугує ще одним способом перевірки автентичності тільки AirPods Pro 2. Якщо ви не бачите емодзі після підключення навушників, це може бути сигналом того, що їх якість сумнівна.

Документи

Перевірка наявності повної документації може бути ще одним швидким способом переконатися, що ви купили оригінальні AirPods.

Під час покупки нових AirPods ви повинні отримати наступні документи:

Оригінальні AirPods постачаються з інструкцією з експлуатації, яка містить інформацію про налаштування, використання та догляд за навушниками. Ця інструкція зазвичай має бути написана чіткою мовою і містити логотип Apple.

Офіційні AirPods також повинні постачатися з гарантійним талоном, який підтверджує термін гарантії від Apple. Гарантійний талон допоможе вам отримати підтримку у випадку проблем з пристроєм

Лист безпеки це документ, який містить важливі інструкції щодо безпеки та використання AirPods. Він може містити відомості про потенційні ризики, які стосуються пристрою.

Читати далі