Автор: Анастасія Печенюк

Таємнича вдосконалена модель штучного інтелекту gpt2-chatbot викликала ажіотаж серед дослідників. Її походження і творці невідомі.

Цього тижня на порталі для порівняльного аналізу мовних моделей LMSYS з’явився чат-бот зі штучним інтелектом gpt2-chatbot. Потужності як у gpt2-chatbot до цього вдавалося досягти лише небагатьом розробникам у світі. Його можливості дослідники порівняли з GPT-4 від OpenAI та Claude Opus від Anthropic. Утім те, хто створив цю модель, залишається загадкою.

Відео дня

«Ніхто не знає, хто це створив або що це таке, але я трохи з ним погрався, і, здається, він має приблизно такий самий рівень здібностей, як і GPT-4», — написав на X (Twitter) дослідник ШІ Ітан Моллік з Вортонської школи бізнесу.

На Reddit користувачі розповідали, що модель впоралась зі складними математичними задачами і могла відтворити код для мобільної гри. Інтерес до моделі підживив і гендиректор OpenAI Сем Альтман, який згадав її у своєму дописі на X (Twitter).

https://twitter.com/sama/status/1785107943664566556

gpt2-chatbot викликав чималий ажіотаж. Це призвело до того, що LMSYS прибрала модель зі свого сайту, заявивши, що це було зроблено через несподівано високий трафік.

Читати далі