«Нам потрібна повна ротація уряду». Кошель, коментуючи звільнення Найєма, заявив про провалену Офісом президента кадрову політику
Політолог Олексій Кошель, коментуючи звільнення голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма, в ефірі Radio NV заявив про провалену кадрову політику Офіса президента.
Олексій Кошель
політолог
Це величезна проблема. І ця проблема, на жаль, уже існує близько п’яти років. Я завжди вважав, що кадрова політика — це один з найбільш провальних напрямків в роботі влади.
Відео дня
І оцей список [проблем в кадровій політиці] ми зараз можемо продовжувати дуже довго, згадувати про те, чому не призначали посла в Китаї впродовж майже двох років, посла в Індії. До цього часу не призначені посли в низці країн. Навіть питання посла України в Великобританії, [яким має стати колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний], затягнулося на пів року, що є просто неприйнятним в умовах війни з огляду на те, що Британія є нашим союзником.
https://www.youtube.com/watch?v=lBgIlikZ02g
Якщо ми згадаємо, то такі кадрові провали в Україні мали місце завжди. От я завжди дивувався, чому очільника Хмельницької обласної військової адміністрації не могли призначити рік в умовах жорсткої фази війни. І потім все-таки призначили виконувачем обов’язків. Я розумію, що це наслідки проблем інтриганства, очевидно, в оточенні президента. Тому що, якщо ти маєш виконувача обов’язків, ним завжди можна керувати в ручному режимі. Будь-який виконувач обов’язків хоче стати міністром чи хоче стати відповідним керівником центрального органу виконавчої влади. І тому, найімовірніше, оточення таким чином намагається посилювати свій вплив за рахунок виконувачів обов’язків.
Читайте також:
Питання Кубракова. Відомі українці висловились про звільнення віцепрем'єра і наступні кадрові призначення
Це лише моє припущення. На Банковій (в Офісі президента — Ред.), очевидно, оцю комбінацію, яку ви знаєте, як складний конструктор чи як складну комбінацію, вже вибудовують не раз. Я пригадую, цієї весни було три хвилі заяв про те, що нас чекають великі кадри перестановки. І почалося це спочатку у березні, і пізніше були ще два серії цього серіалу, коли озвучували списки, обговорювали, представники монобільшості в парламенті спростовували, підтверджували [інформацію].
Але три місяці дискусій щодо кадрів — це три місяці, коли команди в уряді, відповідних обезголовлених міністерств, працюють недостатньо ефективно, тому що довіра до виконувачів обов’язків і ефективність їх роботи є значно меншою.
І тому зараз нам потрібні ці кадрові перестановки. І не просто заміна кількох носіїв урядових портфелів, нам потрібна повноцінна ротація уряду. І я переконаний на тисячу відсотків, що разом із очільником, разом із прем'єр-міністром [Денисом Шмигалем], який виявився в умовах війни, та і до війни, до речі, також, недостатньо ефективним менеджером.
Редактор: Юлія Козіна Читати далі