Атака на Рязанський нафтопереробний завод (НПЗ) у ніч проти 1 травня була спецоперацією Головного управління розвідки Міноборони України.

Внаслідок операції ГУР, здійсненої за допомогою безпілотників, на території РФ було вражено Рязанський нафтопереробний завод, повідомили джерела агентства РБК-Україна в спецслужбах.

Відео дня

Уночі російські пабліки повідомляли, що внаслідок атаки БПЛА на заводі спалахнула сильна пожежа та публікували відповідні відео.

Губернатор Рязанської області Павло Малков визнав, що регіон зазнав атаки БПЛА і заявив про збиття одного безпілотника.

Міноборони РФ заявляло, що сьогодні вночі загалом було нібито перехоплено шість українських дронів.

13 березня 2024 року вже повідомлялося про удар по Рязанському НПЗ, який є найбільшим заводом Роснефти. Тоді зупинили свою роботу дві установки первинної переробки нафти, повідомило Reuters з посиланням на джерела. Завод переробляє близько 4,6% загального обсягу нафти у Росії, значна частина його продукції експортується. Потужність цього НПЗ складає 17,1 млн т нафти на рік.

Інфографіка: NV

Атаки на НПЗ Росії

З кінця січня Україна регулярно завдає ударів по нафтопереробних заводах у Росії далекобійними дронами. Загалом Служба безпеки здійснила щонайменше 13 успішних атак на російські НПЗ, заявляв голова СБУ Василь Малюк. За його словами, завдяки цьому видобуток і переробка нафти в РФ скоротилися на 12%. Він підкреслював, що доходи від експорту нафтопродуктів становлять третину російського бюджету і «левову частку» військового бюджету.

30 квітня Politico повідомив, що в Росії внаслідок атак безпілотників по нафтопереробних заводах закінчується запас бензину. Зазначається, що ціни на дизельне пальне для російських споживачів різко зросли. Лише за останній тиждень вони підвищились майже на 10%. Ціни на бензин також зросли більш ніж на 20% з початку року, пише Politico.

Інфографіка: NV Редактор: Інна Семенова Читати далі