Автор: Власта Лазур

Редактор проєкту Наші гроші Юрій Ніколов в інтерв'ю Radio NV — про перестановки в уряді і ймовірні причини можливого звільнення віцепрем'єра, міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та міністра оборони Рустема Умєрова.

https://www.youtube.com/watch?v=aE2X8PMCTl4

— Два дні поспіль медіа пишуть, що нібито готується відставка міністра оборони Рустема Умєрова. По-перше, можливо, вам зі своїх джерел щось відомо? А по-друге, звідки могла взятися така інформація?

Відео дня

— Головне, що я помітив у всій історії, по-перше, це не перша хвиля, яка анонсує зміни в уряді. Спільним знаменником у всіх випадках є заміна саме міністра інфраструктури Олександра Кубракова. Попередні хвилі були, що на його місце призначать Олену Шуляк, потім говорили про міністерку економіки Юлію Свириденко, зараз говорять, що на його місце, може, перейде Олексій Кулеба з Офісу президента (ОП).

Потім виникла історія з Рустемом Умєровим. Мені здається, що кінцевим об'єктом у цій історії є саме посада міністра інфраструктури, проти якого використовують ті чи інші чутково-апаратні інтриги, назвемо це так.

Читайте також:
Андрій Єрмак, Володимир Зеленський і Денис Шмигаль (Фото:Офіс президента України) «Великі зміни будуть у травні». На краєчку стола Зеленського є варіант уряду єдності — Давидюк про кадрові ротації в Кабміні

Спростування від Центру протидії дезінформації, на жаль, примушує думати, що це насправді правда. Оскільки спростування містить у собі фразу, що ми перевірили в когось там і ніхто персонально не взяв на себе публічну відповідальність. Представники ОП сказали, що це неправда. Тобто спростування посилається на анонімне джерело. Вибачте, ставитися до нього серйозно не доводиться.

— Заступницю міністра оборони Катерину Чорногоренко я прямо запитала, чи відомо їй щось про можливі кадрові перестановки, тричі так чи інакше ставила одне і те ж запитання, а вона не дала на це відповіді — ні підтвердила, ні спростувала. Лише сказала, Що Міністерство працює у штатному режимі.

— Те ж чую і я, що працюємо у штатному режимі.

Але концентрація чуток мені повністю освіжила в пам’яті події кількамісячної давнини з відставкою [тоді головнокомандувача ЗСУ Валерія] Залужного, коли журналісти отримували інформацію зі своїх джерел. Це такі ж криворукі структури як ЦПД спростовували, знову ж якось анонімно. Оголошували журналістів, які про це говорили, фейкометами, як і зараз.

А потім, через дві-три ітерації, коли вже призвичаїлись до цих чуток, [президент України Володимир] Зеленський зняв Залужного без усіляких [пояснень]. Зараз мені ця історія дуже нагадує ту, що була.

Найгірше в цій історії — те, що зараз йдеться про можливі відставки в тих структурах, де зараз сконцентровані найбільші потоки грошей, причому найбільші потоки в історії України. Ще ніколи такого не було, аби якесь відомство мало половину всього держбюджету.

— Це ви зараз про Мінінфраструктури Кубракова чи про Міноборони?

— Про Міноборони Рустема Умєрова. Саме в цьому відомстві зараз ведуться найглобальніші перебудови внутрішніх процесів, пов’язаних із боротьбою з корупцією та покращенням ефективності використання цих грошей. Аби їх не те що не розбазарювали, а витрачали саме на потрібні нам військові речі, а не якісь непотрібні дурниці.

Читати далі