Міністри фінансів G7 шукають спільну позицію щодо російських активів — Reuters

Date:

На зустрічі цього тижня в Італії міністри фінансів країн G7 спробують знайти консенсус щодо залучення доходів від заморожених активів РФ для фінансування військових зусиль України, повідомляє у середу, 22 травня, агенція Reuters з посиланням на високопосадовця з міністерства фінансів США.

Міністри фінансів і керівники центральних банків країн G7 зберуться в п’ятницю і суботу в північноіталійському містечку Стреза. За словами американського посадовця, учасники зустрічі не укладатимуть в Італії конкретних угод.

Відео дня

Натомість міністри G7 намагаються досягти консенсусу щодо плану, який би дав Україні достатньо грошей наперед, аби задовольнити середньострокові військові та цивільні потреби, а також сигналізував Росії, що вона не зможе протриматися у війні довше, ніж триватиме фінансова підтримка України.

Переговори мають на меті представити пропозицію главам урядів G7, які зустрінуться на півдні Італії з 13 по 15 червня.

Учасники переговорів G7 вже кілька тижнів обговорюють, як найкраще використати заморожені російські фінансові активи на суму близько 300 мільярдів доларів.

Читайте також: Німеччина готова використовувати доходи від активів РФ для допомоги України у війні — Reuters Читайте також:
Кремль (Фото:REUTERS/Maxim Zmeyev/File Photo) Франція підтримала пропозицію США про заморожені російські активи для допомоги Україні

Сполучені Штати наполягають на тому, щоб знайти спосіб отримати майбутні доходи від цих активів, аби підтримати кредит, який міг би надати їм до 50 мільярдів доларів у найближчій перспективі.

Однак кілька чиновників з країн G7, зокрема США, заявили, що багато юридичних і технічних аспектів потребують узгодження, і не очікується, що в Стрезі буде досягнуто детальної домовленості.

Хто адмініструватиме кредит — Світовий банк чи якась інша організація — як він буде гарантований, як можна оцінити майбутні прибутки та що станеться в разі укладення мирної угоди з Росією — всі ці аспекти ще належить з’ясувати.

Європейські чиновники налаштовані особливо обережно, а один з дипломатів ЄС заявив, що для прийняття остаточного рішення знадобляться «тижні, якщо не місяці».

Цього року в G7 головує Італія, і її міністр економіки Джанкарло Джорджетті заявив минулого тижня, що пропозиції США щодо використання російських активів мають «досить серйозні юридичні наслідки», які все ще потребують роз’яснення.

Росія неодноразово попереджала Захід про наслідки, якщо її активи будуть зачеплені, і звинувачувала Вашингтон у залякуванні Європи, щоб змусити її вжити більш радикальних кроків, щоб перешкодити російській війні в Україні.

Конфіскація російських активів — що відомо

24 січня комітет з міжнародних відносин Сенату США схвалив законопроєкт, який допоможе конфіскувати російські активи і передавати їх Україні для того, щоб відновлювати інфраструктуру.

До цього держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що його країна спільно з ЄС розглядає правові повноваження, щоб спрямувати 300 мільярдів доларів російських активів на відновлення та інші потреби України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що контури рішень, необхідних для передання Україні заморожених російських активів, уже готуються.

Читайте також:
Джанет Єллен (Фото:REUTERS/Leah Millis/File Photo/File Photo) «Є можливість». Україна може отримати кредитів на $50 млрд — Мінфін США

20 квітня законопроєкт № 8038 про передачу Україні заморожених активів Росії набрав необхідну кількість голосів для ухвалення Палатою представників США. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже 8 мільярдів доларів. Тепер законопроект має схвалити Сенат США.

8 травня посли країн Євросоюзу загалом погодили передачу на підтримку України доходів від заморожених російських активів.

14 травня Блінкен під час візиту до Києва підтвердив, що США мають намір використовувати заарештовані російські активи для фінансування відновлення України.

21 травня Європейська комісія анонсувала першу виплату надприбутків від користування замороженими активами Росії на території Євросоюзу в липні 2024 року.

Редактор: Олексій Бочкар Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related