Ви чули, що солона їжа викликає спрагу? Це не так.

Читайте також: Мотивація до навчання. Вчені пояснили, чому школярам треба обов’язково снідати перед школою

Вчені давно вважали, що споживання солі призводить до більшого сечовипускання, що змушує людину пити більше. Але жодне довгострокове дослідження ніколи не вивчало це питання, щоб перевірити, здавалося б, логічне припущення. Тепер міжнародна група вчених знайшла докази протилежного: ті, хто їв більше солі, затримували більше води, відчували меншу спрагу та були більш голодними.

Відео дня

Дослідження, опубліковане у The Journal of Clinical Investigation, розглядало споживання солі та води в контексті подорожі на Марс. Астронавтам потрібно мати достатню кількість води, і знання того, як споживання солі впливає на її затримку, може допомогти зробити точніші розрахунки.

Читайте також: І органічні овочі теж. Учені назвали найбільш забруднені продукти — їх часто обирають для здорового харчування

Дослідники — з Німецького аерокосмічного центру (DLR), Центру молекулярної медицини Макса Дельбрюка (MDC) і Університету Вандербільта — мали дві групи піддослідних чоловічої статі, поміщені в макет космічного корабля. Одна група перебувала там 105 днів, а інша понад 205 днів. Обидві групи мали ідентичні раціони, за винятком трьох різних рівнів споживання солі.

Ви чули, що солона їжа викликає спрагу? (Фото: Unsplash/shraga kopstein) Ви чули, що солона їжа викликає спрагу? / Фото: Unsplash/shraga kopstein

Вчені знайшли докази очевидного: споживання більшої кількості солі означало більший вміст та більший об'єм сечі. Сіль складається з іонів натрію та хлориду; Попередня думка полягала в тому, що ці іони закріплюються на молекулах води та подорожують тілом, поки не викидаються з сечею. Цим пояснюється більший об'єм сечі після вживання солоної їжі. Коли з вашого тіла виходить більше води, відчуття спраги служить біологічним нагадуванням пити більше.

Читайте також: Пояснюють вчені. Ультраоброблені продукти пов’язані з ризиком безсоння

Це дослідження також виявило, що наш організм запускає процес утримання води: сіль надходить із сечею, а вода повертається до нирок і тіла. Це означає, що солона їжа не змушує вас мочитися, і, оскільки ви не вичерпуєте воду, то не відчуваєте спраги. Дослідження також показало, що більше споживання солі не призводить до більшої спраги. У 2015 році дослідження, проведене в Хайфському університеті, привело до подібних попередніх висновків: не було жодної кореляції між споживанням солі та підвищеним відчуттям спраги.

Однак у новому дослідженні підвищене споживання солі змусило учасників більше скаржитися на голод. Загалом воно змінило погляди вчених на вплив солі на організм і розвінчало старий міф, прийнятий споживачем.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Юлія Звєрькова Читати далі