Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про розпуск Національних зборів і призначення дострокових парламентських виборів на 30 червня і 7 липня.

«Я вирішив повернути вам вибір вашого парламентського майбутнього. Це серйозне і вагоме рішення, але, перш за все, це акт довіри», — заявив Макрон у відеозверненні, розміщеному на його сторінці в соцмережі Х.

Відео дня

Перший тур виборів відбудеться 30 червня, другий — 7 липня.

Читайте також:
«Наші громадяни понад усе» — напис на плакаті ультраправої німецької партії AfD (Фото:REUTERS/Lisi Niesner) Проросійська хвиля правих на марші. Сьогодні стартували вибори у Європарламент: чому вони важливі і чого очікувати

На виборах до Європарламенту список Макрона отримав удвічі менше за праворадикальне Національне об'єднання.

За словами Макрона, такий результат «не дуже гарний для партій, які захищають Європу». Він додав, що ультраправі набирають популярності повсюдно на континенті.

«Я не можу чинити так, ніби нічого не сталося… Саме тому, провівши консультації, передбачені статтею 12 нашої Конституції, я вирішив знову надати вам вибір нашого парламентського майбутнього шляхом голосування. За кілька хвилин я підпишу указ про скликання парламентських виборів, які відбудуться 30 червня, перший тур, і 7 липня, другий тур», — сказав французький лідер.

Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі