Лідери Німеччини, Данії, Нідерландів та генеральна секретарка Ради Європи братимуть участь у саміті миру
У середу, 8 травня ще низка лідерів підтвердили свою участь у цьогорічному Глобальному саміті миру у Швейцарії. Про це повідомляє Офіс президента.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонні розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем'єр-міністрами Данії та Нідерландів Метте Фредеріксеном і Марком Рютте, а також з генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.
Відео дня
Усі вони підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться в червні у Швейцарії.
Крім того, Зеленський розповів співрозмовникам про масований комбінований удар росіян по цивільних об'єктах України 8 травня та ситуацію на передовій. Нагальна потреба України в посиленні протиповітряної оборони була окремою частиною розмов.
Раніше свою участь у саміті підтвердили лідери Польщі, Фінляндії, Бельгії, Латвії, Іспанії, а також Кабо-Верде — ця країна стала першою африканською державою, що заявила про участь у зустрічі.
Глобальний саміт миру у Швейцарії: що відомо
Перший Глобальний саміт миру відбудеться 15−16 червня у швейцарському курортному містечку Бюргеншток, що поблизу міста Люцерн.
Читайте також: Глобальний саміт миру відбудеться попри всі спроби Росії його зірвати — Зеленський Читайте також:
Швейцарія запросила папу Римського на український саміт миру, який відбудеться у червні
За даними агентства Bloomberg, в ньому можуть узяти участь від 80 до 100 країн.
У заяві швейцарського уряду сказано, що метою такого заходу є «створення спільного розуміння» того, як досягти «всеосяжного, справедливого і міцного миру для України відповідно до міжнародного права і статуту ООН.
ЗМІ стверджують, що в саміті може взяти участь президент США Джо Байден.
12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція «тісно співпрацює» з країнами, які прагнуть підготувати умови миру, спираючись на міжнародне право, і братиме участь у Глобальному саміті миру.
3 травня президент України заявив, що на саміті обговорять обмін полоненими «всіх на всіх».
Редактор: Олексій Бочкар Читати далі