Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росію не запросили на Глобальний саміт миру, який пройде у червні у Швейцарії, оскільки не можна гарантувати, що країна-агресорка діятиме добросовісно.

Про це він заявив в інтерв'ю Foreign Affairs.

«Всі підручники, за якими ми вчилися, кажуть нам, що для того, щоб сісти за стіл переговорів, потрібні дві сторони. Наш підхід виходить з реальності та досвіду, який ми отримали між 2014 і 2022 роками», — зазначив міністр.

Відео дня

За його словами, між 2014 і 2022 роками Україна провела з Росією майже 200 раундів переговорів в різних форматах, за участю посередників і на двосторонньому рівні, однак нічого не спрацювало, а країна-агресорка розпочала повномасштабне вторгнення.

Читайте також: Володимир Огризко Володимир Огризко Путін просить Білий дім про переговори

«Тож ми знаємо, що немає сенсу запрошувати Росію за стіл переговорів, якщо ви не можете гарантувати, що вона діятиме добросовісно», — сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що є лише два способи привести Росію до ситуації, коли вона діятиме добросовісно: перший — це успіх України на полі бою, а другий — коаліція країн, які поділяють однакові принципи і підходи.

«Саме тому на саміт не планується запрошувати Росію як учасника. Тому що мета цього саміту — об'єднати країни, які поділяють принципи і підходи, на яких вони будуть будувати подальші дії», — пояснив він, додавши, що лише після цього Росія може стати частиною переговорів.

Кулеба також зазначив, що однією з країн, яка має важелі впливу на Росію, є Китай, який «може зробити більше, щоб переконати Росію змінити свою поведінку», саме тому його також запросили взяти участь у саміті щодо формули миру.

Раніше голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що допускає участь Росії у глобальному Саміті миру, який організовує Україна. Але не у першій інавгураційний зустрічі на рівні лідерів, а вже у наступних.

Глобальний саміт миру у Швейцарії: що відомо

15 січня президент України Володимир Зеленський і його швейцарська колега Віола Амхерд повідомили, що країни почнуть підготовку до проведення саміту миру на рівні лідерів.

За даними агентства Bloomberg, саміт відбудеться з 15 до 16 червня у Швейцарії та в ньому можуть узяти участь від 80 до 100 країн.

Читайте також:
Президент України Володимир Зеленський (Фото:Офіс президента) Росіяни поширюють брехню про те, що Зеленський «категорично відкидає будь-які мирні ініціативи», у ЦПД спростували

У заяві швейцарського уряду сказано, що метою такого заходу є «створення спільного розуміння» того, як досягти «всеосяжного, справедливого і міцного миру для України відповідно до міжнародного права і статуту ООН.

ЗМІ стверджують, що в саміті може взяти участь президент США Джо Байден.

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція «тісно співпрацює» з країнами, які прагнуть підготувати умови миру, спираючись на міжнародне право, і братиме участь у Глобальному саміті миру.

24 квітня Зеленський повідомив, що в української розвідки є точна інформація про те, що країна-терорист Росія хоче зірвати саміт миру у Швейцарії.

Редактор: Юлія Завадська Читати далі