Голова Антикорупційного центру Межа Мартина Богуславець в інтерв'ю Radio NV пояснила, що не так з контрактами на постачання деревини для будівництва фортифікацій на Харківщині на 366 мільйонів гривень.
В ефірі Radio NV Богуславець розповіла, що, згідно з інформацією у відкритих джерелах, на таку суму укладалися угоди на постачання деревини для будівництва фортифікації на Харківщині з фірмами, які, згідно з висновками Межі, мають ознаки фіктивності.
Відео дня
Зокрема, за словами антикорупціонерки, десятки мільйонів гривень були переведені на ФОП, щодо власника якого Ігоря Чауса, який вкрав пляшку віскі в АТБ, є вирок у судовому реєстрі і він повинен відбути 100 годин громадських робіт.
Читайте також:
«Потрібен розбір польотів». У Харківській ОДА розповіли про побудову фортифікацій на півночі області перед проривом РФ
«Або коли такі мільйони виводяться на фірми, де власниця в стані алкогольного сп’яніння вчиняла домашнє насильство щодо своєї матері або позбавлена батьківських прав. Тобто приблизно можна зрозуміти і без юридичної освіти, про який контингент людей йдеться. І саме на такий контингент і створювалися ці фірми», — додала вона.
Богуславець додала, що ці фірми створювались за кілька місяців до того, як з ними укладалтсь угоди на сотні тисяч гривень.
«Ми працюємо з документами, але ми розуміли, що це дуже чутливе питання, оскільки це стосується постачання деревини на фортифікації, де наступає ворог. Тому ми в даному випадку зробили виняток. І щоб максимально бути впевнененими в тому, що ми готуємо, ми пішли далі: ми поїхали на місце реєстрації [ФОПів]. Це Дніпропетровська область. Ми шукали цих людей, зареєстрованих як власники цих фірм. Ми знімалися все на відео», — повідомила антикорупціонерка,
Вона додала, що Межа не оцінювала виконання робіт з будівництва фортифікацій, і це мають зробити правоохоронні органи, як і те, чи був насправді поставлений ліс.
Читайте також:
Нардеп Веніславський пояснив, чому в Харківській області немає укріплень там, де тривають бої
«Для нас це схема, коли виводять мільйони (в цьому випадку по офіційній інформації виведені вже мільйони гривень) на підставні фірми. Чи поставлений ліс був, чи ні — мають перевірити правоохоронці. Але у нас є великі побоювання, що це неможливо», — заявивла Богуславець.
Антикорупціонерка також розповіла, що Межа перевірила, чим займаються сьогодні власники фірм, з якими укладалися контракти на постачання деревини для будівництва фортифікацій.
Читайте також:
У Вовчанську тривають контактні бої, у місті немає навіть польових окопів — Бутусов
«Одна людина допомагає в полях. Це в прямому сенсі. Людина допомагає на агророботах. І це власниця фірми, на яку йдуть мільйони за поставлену деревину. Допомагає в полях різноробочим. Інша людина працює на металургійному комбінаті. Я не буду говорити, яке це місто. Це місто в Дніпропетровській області. Ми шукали реєстрацію цих людей. І ми впевнені (з того, що ми побачили, з того, що нам розказали свідки), що ці люди не можуть бути реальними власниками фірм, які можуть на мільйони гривень постачати ліс», — заявила вона.
Богуславець зауважила, що з укладених договорів на постачання лісу на понад 400 млн гривень, договори з лісгоспами уладені лише на 100 млн гривень, тоді як договори на понад 300 млн гривень укладені з шістьма фірмами, які мають вищеописані ознаки фіктивності.
«Наступна ознака, яка для нас є беззаперечною ознакою фіктивності, що за останній рік директор таких фірм змінювався чотири рази», — повідомила також антикорупціонерка.
Вона додала, що всі ці фірми знайшла Харківська ОВА і всі договори були укладені без відкритих торгів.
Звинувачення у відсутності фортифікацій на крдоні в Харківській області та відовідь на них
Читайте також:
У ЦПД назвали російською ІПСО повідомлення про «відсутність» фортифікацій у Харківській області
12 травня командир підрозділу розвідки Збройних Сил України Денис Ярославський заявив, що у Вовчанську Харківської області точаться вуличні бої, і наголосив, що укріплень і мін на кордоні області, який перейшли окупанти, не було.
За його словами, «ворог вільно увійшов у „сіру зону“ по всій лінії кордону, яка, в принципі, не повинна була бути сірою».
«За два роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус три поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або шалена крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 2022-го», — написав Ярославський.
Він додав, що у «125-й [бригаді] ТРО, які кинули позиції», стверджують, що «їм впарювали на підпис акти приймання передачі фортифікацій, які навіть на 30% були не готові як завершене будівництво».
У відповідь командування 125-ї окремої бригади територіальної оборони назвало цю заяву «вкрапленням відвертої ІПСО».
Читайте також:
«На позиціях треба копати». Ми маємо визнавати, що зробили не так, і виправляти — Федоренко з 92-ї ОШБр, що воює на півночі Харківщини
У 125-й бригаді тероборони заявили, що ситуація у смузі її оборони складна, але контрольована, а її підрозділи «дають відсіч переважаючим силам противника, зберігаючи сталість в бойових порядках».
У Міноборони заявили, що найбільш обладнані фортифікації, які включають залізобетонні споруди та приміщення для укриття і проживання військових, знаходяться на відстані 17−35 кілометрів від лінії фронту. Фортифікації на передньому плані споруджують виключно військові підрозділи, які утримують позиції, без залучення важкої техніки та цивільного персоналу через постійні обстріли.
Начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі заявив, що фортифікаційні споруди у Вовчанську Харківської області побудували, проте через постійні російські обстріли зводити їх було важко.
Відповідаючи на запитання про те, як готувалися до наступу російських окупантів, начальник МВА запевнив, що «все було побудовано, але, можливо, не так щільно».
13 травня влада Харківської області доручила публічно відзвітувати про будівництво фортифікацій у регіоні.
Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі