Кількість країн і організацій, що підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії, який пройде 15 — 16 червня, знизилася з 93 до 78, повідомляє Радіо Свобода з посилання на декількох неназваних дипломатів країн ЄС.
Зазначається, що співрозмовники видання не називали країни, які передумали брати участь у саміті. Один із дипломатів не виключив, що їхній список може поповнитися.
Відео дня
«Моя ціль — мати сімейне фото майже на 80 осіб», — сказав посадовець.
Водночас інший дипломат, повідомивши про 78 підтверджених учасників, зауважив, що «ще є трохи часу».
Раніше президентка Швейцарії Віола Амхерд заявила, що участь у першому саміті миру у Швейцарії підтвердили близько 90 країн і організацій.
Саміт миру у Швейцарії 15−16 червня
Глобальний саміт миру у Швейцарії на рівні лідерів країн відбудеться 15−16 червня. В Офісі президента повідомляли, що станом на 3 червня участь у саміті підтвердили 107 країн. Президент Володимир Зеленський заявляв, що на саміт поки що погодилися приїхати «не всі, від кого залежить світ».
Читайте також:
«Добре, що Китаю не буде на Саміті миру». Для Пекіну немає сценарію, де у війні перемагає Україна — інтерв'ю з Несвітайловим
Росія не буде присутня на зустрічі. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак допускав участь Росії в саміті миру, але не в першій інавгураційній зустрічі на рівні лідерів, а вже в наступних. Водночас у МЗС Швейцарії заявили, що без РФ мирний процес «немислимий».
На саміті, зокрема, очікують канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єра Італії Джорджу Мелоні, прем'єра Канади Джастіна Трюдо, президента Франції Еммануеля Макрона та інших європейських лідерів. Угорщина відправить на саміт главу МЗС Петера Сійярто, а Японія — прем'єр-міністра Фуміо Кісіду. Китай зовсім не буде присутній на саміті через відсутність Росії. Бразилія відправить свого посла до Швейцарії.
Замість президента США Джо Байдена на Глобальний саміт миру у Швейцарії приїде віцепрезидентка Камала Гарріс.
10 червня стало відомо, що участь у першому саміті миру у Швейцарії підтвердили близько 90 країн та організацій із близько 160 запрошених. Зокрема, Туреччина і Південна Африка поки що не підтвердили свою участь, Індія буде присутня на саміті, але не відомо, на якому рівні.
Редактор: Єва Сластнова Читати далі