Десятки гектарів столітнього карпатського лісу навколо, а над ним височіють Говерла та Петрос… Тут, біля підніжжя Чорногірського і Горганського хребтів, у селищі Яблуниця розташоване котеджне містечко Skogur. І де, як не тут, хочеться мати будинок мрії — впевнені його засновники — Нестор Мельник і Андрій Мартищук. Тож вирішили здійснити цю мрію не лише для себе. Збудувавши чималий сучасний туристично-відпочинковий комплекс і створивши власну управлінську компанію, вони пропонують не лише відпочинок у люксових котеджах, а й можливість придбати готову туристичну нерухомість у Карпатах.

Відео дня

«Основна ідея цього задуму полягає в тому, що всім, хто хоче мати будинок в горах, але не бажає заходити в процес купівлі землі, будівництва, а потім ще й незрозумілого процесу експлуатації будинку, ми пропонуємо готовий продукт. З цією метою ми спроєктували великий котеджний комплекс. На 20 гектарах землі, передбачених під забудову, ми звели близько сотні окремих котеджів, кожен з яких має свою земельну ділянку і разом з нею перейде у власність», — розповідає один з авторів ідеї, керівник проєкту Андрій Мартищук.

Skogur Фото: Skogur

Skogur — повністю автономне містечко закритого типу з охороною, відеонаглядом, інтернетом, системою пожежогасіння, спроєктоване як одна велика база відпочинку. Тут не тільки котеджі, а й розвинена інфраструктура, дублюючі комунікації, ресторани, піцерія, банно-оздоровчий комплекс, гірське озеро, басейн. Обслуговування території котеджного комплексу та будинків повністю бере на себе власна керівна компанія.

«Без належного управління та обслуговування 247 — будинок — це тільки квадратні метри. Власна управляюча компанія — це конкурентна перевага Skogur, яка діє не на словах, не на папері чи в рекламних гаслах», — каже співвласник котеджного містечка Нестор Мельник.

Skogur Фото: Skogur

«Перевага такого підходу очевидна, — додає Андрій Мартищук. — Людина приїжджає в свій будинок, де вже все готове: є продукти в холодильнику, застелені ліжка й увімкнено опалення. Вона не чистить сніг, не косить траву, бо це все вже зроблено. На території постійно перебуває персонал, який готовий будь-якої миті допомогти».

Для всіх власників котеджів діють загальні правила, які прописуються в договорі з керівною компанією. Зокрема, господар будинку не повинен нічого змінювати в зовнішньому вигляді котеджу та ландшафті. Щодо інтер'єру, то тут все залежить від того, чи планує власник здавати цей будинок туристам: якщо так, то всередині все має відповідати єдиному стандарту котеджного містечка, якщо ж ні, то господар може змінювати внутрішнє оздоблення котеджу на власний розсуд. Ще однією важливою умовою є заборона здавати котедж туристам таємно від керівної компанії. Дотримання цих правил дозволяє підтримувати високий рейтинг і стандарти в містечку.

Skogur Фото: Skogur

«Згідно з нашими підрахунками, за сприятливих умов, для власників такі котеджі мали б окупитися за 9−10 років. Керівна компанія бере за свої послуги 30% прибутку, 70% отримує власник. У такому співвідношенні, за 50−60% завантаженості будинок окупить себе за зазначений період. Фактично ми пропонуємо в певній мірі депозит, гарантований нерухомістю. Нерухомість приносить пасивний дохід, вона — швидколіквідна та не завдає клопотів».

Skogur Фото: Skogur

Торік, враховуючи середні показники завантаженості містечка Skogur і середньої ціни від здачі в оренду одного котеджу, виторг компанії від оренди становив 56 мільйонів гривень. Засновники запевняють, інвестори й туристи готові вкладати чималі кошти, аби бачити з вікна не сусідні відпочинкові комплекси, а гори, захід сонця, туман на світанку, чути, як пахне ліс після дощу. А це на сьогодні ексклюзивна і навіть преміальна послуга.

Читати далі