Президент України Володимир Зеленський заявив, що Глобальний саміт миру у Швейцарії відбудеться і має стати успішним попри всі спроби його зірвати.

Про це глава держави повідомив у суботу, 4 травня, у вечірньому відеозверненні.

«Росію можна тільки примусити залишити Україну у спокої. І це — буде. Наша сила це зробить обовʼязково. Сила нашого народу, наша військова сила, сила нашої єдності зі світом, сила партнерів — сила нашої дипломатії», — наголосив глава держави.

Відео дня

Крім цього, Зеленський подякував своїй команді та командам країн-партнерів, які працюють над організацією саміту у Швейцарії, який відбудеться там у червні.

Читайте також:
Сергій Лавров (Фото:REUTERS/Turarar Kazangapov) «Мирний процес без Росії немислимий». У Швейцарії вважають, що країна-агресор має взяти участь у саміті миру, але не в першому засіданні

«Глобальний саміт миру відбудеться і має стати успішним, як би його не намагалися зірвати. [Російський диктатор Володимир]Путін не хоче миру, він божевільний, і кожного дня його держава робить щось, щоб це довести. І щоб подолати це зло, щоб подолати війну, нам потрібна максимальна єдність світу. Разом досягаємо результатів», — підсумував Зеленський.

24 квітня президент повідомив, що в української розвідки є точна інформація про те, що країна-терорист Росія хоче зірвати саміт миру у Швейцарії.

Глобальний саміт миру у Швейцарії: що відомо

Перший Глобальний саміт миру відбудеться 15−16 червня у швейцарському курортному містечку Бюргеншток, що поблизу міста Люцерн.

За даними агентства Bloomberg, в ньому можуть узяти участь від 80 до 100 країн.

Читайте також: Віталій Портников Віталій Портников Китай проявляє несподівану активність. Що відбувається навколо Саміту миру

У заяві швейцарського уряду сказано, що метою такого заходу є «створення спільного розуміння» того, як досягти «всеосяжного, справедливого і міцного миру для України відповідно до міжнародного права і статуту ООН.

ЗМІ стверджують, що в саміті може взяти участь президент США Джо Байден.

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція «тісно співпрацює» з країнами, які прагнуть підготувати умови миру, спираючись на міжнародне право, і братиме участь у Глобальному саміті миру.

3 травня президент України заявив, що обмін полоненими «всіх на всіх» обговорять на установчому саміті миру у Швейцарії, який пройде 15−16 червня.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі