Електронний кабінет військовозобовʼязаного запрацює 18 травня. Наразі Міністерство оборони отримує необхідні документи, аби він був доступний всім українцям.

Про це у середу, 1 травня, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода.

Відео дня

За її словами, це звичайний мобільний застосунок, який можна буде завантажити у App Store і Google Play Market. В ньому потрібно лише авторизуватися і заповнити необхідні «поля» для оновлення даних. Відвідувати ТЦК при цьому не потрібно.

Читайте також: Потрібно було «на вчора». Чи допоможе створення е-кабінетів навести лад у військовому обліку

Заступниця міністра нагадала, що з 18 травня військовозобовʼязані повинні зареєструвати свої дані, а саме — номер телефону, електронну пошту (за наявності) та фактичну адресу проживання в трьох доступних форматах — в ТЦК та СП, через ЦНАП або через е-кабінет.

«Ми працюємо над функцією авторизації, де можна заповнити ці три поля і отримати одразу інформацію з бази військовозобов'язаних Оберіг для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі», — сказала Черногоренко.

Заступниця міністра оборони зазначила, що у разі необхідності уточнення даних ТЦК звернеться до військовозобов'язаного, і подальша робота з цими даними відбудеться безпосередньо між ним та працівником ТЦК.

Читайте також:
Електронне бронювання через Дію (Фото:58 ОМпБр імені Івана Виговського) Електронне бронювання через Дію: Що відомо зараз та як це працюватиме

Водночас оновити дані за допомогою застосунку можна з будь-якої точки світу.

«Ми вважаємо, що кількість військовозобов'язаних, які будуть користуватися цим функціоналом може досягати 70−80%, тому що це буде дуже зручно», — сказала Черногоренко.

22 квітня Судово-юридична газета повідомила, що е-кабінет запрацює до 17 червня.

2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про електронний кабінет військовозобов'язаного.

Новий закон про мобілізацію

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарі вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
  • особи, звільнені з полону;
  • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності уточнити:

  • адресу проживання,
  • номери засобів зв’язку,
  • адреси електронної пошти
  • інші персональні дані.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі