Автор: Наталія Роп

Відомий австрійський експерт Том Купер пояснив NV, на що саме мають зробити ставку ЗСУ, аби перемогти численну російську армію.

Інноваційний підхід до ведення бойових дій зараз є найбільшою надією для ЗСУ, вважає Том Купер, австрійський військовий аналітик, який понад два роки уважно відстежує розвиток ситуації на фронті.

Відео дня

Його думку NV навів у статті «Давид має перемогти Голіафа. Через які зміни повинні пройти ЗСУ, аби ворог відступив і ніколи не повертався — аналіз NV».

Аналітик пояснив: наразі сухопутні війська ЗСУ налічують близько 68 маневрових бригад усіх типів, а підтримують їх 4 бригади армійської авіації, 10 інженерних бригад, а також близько десятка зенітно-ракетних полків і кулеметних батальйонів.

«Цього приблизно на третину замало, щоб протистояти близько 50 дивізіям збройних сил РФ, зберігати певний стратегічний резерв і мати можливість регулярної ротації підрозділів на фронті та з фронту», — вважає Купер.

При цьому у сенсі військової техніки, озброєнь та навіть снарядів ЗСУ критично залежать від західних партнерів. І брак боєприпасів, наприклад, призвів до останніх відступів українських підрозділів на сході.

Купер вважає, що саме інноваційний підхід є найбільшою надією для ЗСУ. А він передбачає заміну класичного озброєння та високотехнологічне, каже австрійський військовий аналітик. Наприклад, FPV-безпілотники замість артилерії, або наземні безпілотники замість бронетранспортерів і БМП.

Читайте також:
РУШІЙНА СИЛА: ЗСУ потребують новобранців з високою якістю підготовки (Фото:ABACA via Reuters) Давид має перемогти Голіафа. Через які зміни повинні пройти ЗСУ, аби ворог відступив і ніколи не повертався — аналіз NV

Адже офіційний Київ навряд чи зможе отримати достатньо класичного озброєння, щоб зупинити російський наступ. Бо для цього, за оцінками експерта, потрібні щонайменше 3‑4 додаткові бригади, кожна приблизно по 30 танків і 60 артилерійських систем. А також по стільки ж для повного відновлення наявних бригад. «Додайте до цього системи ППО і РЕБ [радіоелектронної боротьби]… Навіть якщо Україна знайде їх, у неї не вистачить боєприпасів. Захід має таку зброю, але він, очевидно, занадто некомпетентний, щоб навіть думати про те, щоб надати її», — додає австрійський аналітик.

Читати далі