Для збереження енергетичної інфраструктури України США працюють у трьох напрямках
США працюють за трьома напрямками для уникнення реалізації планів Росії щодо знищення критично важливої енергетичної інфраструктури України та позбавлення українців доступу до тепла та електроенергії в холодну пору року, передає "Голос Америки".
"Росія намагалася зламати волю українського народу, але це, звісно, не вдалося. Наближаючись до чергової зими, ми очікуємо, що Росія повернеться до цієї жорстокої тактики", — сказав координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі на брифінгу у Білому домі.
Він зазначив, що, на його думку, останні ракетні удари лише підтверджують ці наміри.
За словами Кірбі, у США вважають, що Росія повернеться до цієї жорстокої тактики, тому працюють із цього приводу у трьох напрямках.
Зокрема, США зміцнюють можливості протиповітряної оборони України, щоб вона могла збивати російські ракети та іранські безпілотники, спрямовані на критичну інфраструктуру. Так, зазначив Кірбі, в останніх пакетах допомоги США надали Україні батареї Patriot, системи ППО HAWK та Avenger для протидії безпілотним авіаційним системам та інші критичні засоби протиповітряної оборони.
Другий напрямок допомоги США – зміцнення критичної енергетичної інфраструктури України, пояснив Кірбі. Так США надали захисне обладнання, у тому числі сітки, арматуру та бар'єри Hesco, щоб уберегти критичну інфраструктуру. А експерти американських Міноборони та Міненергетики консультують українських чиновників щодо того, як використовувати це обладнання найефективніше.
І третій вектор зусиль, за словами Кірбі, — резервне обладнання та запаси України. Йдеться про високовольтні автотрансформатори, промислові газові генератори та мобільне автономне обладнання, яке дозволить підвищити стійкість і запобігти втратам тепла та електроенергії, якщо Росія завдасть руйнівних ударів, зазначив чиновник.
Також Кірбі зазначив, що це спільні зусилля США та 50 країн-партнерів, які складають Координаційну групу з енергетики G7 Plus. Водночас вони постачають Україні необхідне енергетичне обладнання та запаси – генератори, інфраструктуру для підстанцій та інші засоби захисту.
Водночас, Кірбі зазначив, що Конгрес має прийняти додаткове фінансування, щоб США продовжували забезпечувати Україну засобами протиповітряної оборони, захисним обладнанням та резервними запасами, які їй потрібні.
Він вкотре закликав Конгрес якнайшвидше прийняти додатковий пакет фінансування, що включає допомогу Україні, Ізраїлю та витрати на Індо-Тихоокеанський регіон та безпеку кордонів США.
"Ми не взяли ці цифри з повітря. Нам потрібне це фінансування. Ми продовжуємо закликати Конгрес якнайшвидше прийняти це доповнення", — сказав Кірбі.
Чиновник також застеріг, що "простору для розгону" в цьому питанні майже немає, і його потрібно вирішити до року, що минає.
Теги: