На Кіпрі 24-річний блогер Фідіас Панайоту, який балотувався як незалежний кандидат, отримав місце у Європейському парламенті, пише Cyprus Mail.

На виборах лідирували правоцентристська партія Демократичне об'єднання (DISY), а також комуністична Прогресивна партія трудового народу (AKEL).

Водночас Панайоту посів третє місце на виборах, отримавши 19,4% голосів. Загалом Кіпр претендував на шість місць в Європарламенті.

Відео дня

Видання Politico повідомляє, що Панайоту подав свою кандидатуру до Європарламенту у квітні. Він казав, що його мета — не бути обраним, а мотивувати молодь долучатися до політики.

Панайоту має близько 2,6 мільйона підписників на своєму YouTube-каналі, відколи він почав публікувати відео у 2019 році.

Читайте також:
Урсула фон дер Ляєн (Фото:REUTERS/Piroschka van de Wouw) Європейська народна партія створить більшість у Європарламенті з проукраїнськими силами — Урсула фон дер Ляєн

Чоловік прославився, коли оголосив про «місію» обійняти мільярдера Ілона Маска, що йому вдалося.

У 2023 році Панайоту викликав суперечки, намагаючись подорожувати Індією та Японією безкоштовно, а натомість випрошуючи гроші.

Блогер оголосив про свою кандидатуру у січні 2024 року, зізнавшись, що «не має жодного уявлення про політику чи Євросоюз». При цьому він стверджував, що готовий вчитися.

«Я ніколи в житті не голосував, і одного разу вночі я сказав собі, що якщо я ніколи не буду голосувати й ніколи не буду цікавитися, ті ж самі ботаніки завжди будуть при владі, і я сказав: «Досить!» — зазначив Панайоту.

Вибори до Європарламенту — що відомо

Європарламент переобирають кожні п’ять років. Вибори 2024 року — це десяті подібні вибори з 1979 року і перші після Brexit, виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Читайте також:
У ЄС пройшли вибори до Європарламенту (Фото:REUTERS/Jon Nazca) Вибори до Європарламенту: центристи зберігають більшість, але ультраправі можуть змінити баланс сил

Голосування пройшло у період з 6 по 9 червня. На них близько 400 млн виборців з 27 держав-членів ЄС обрали 720 членів Європейського парламенту.

Після оновлення складу Європарламенту мають бути призначені нові керівники:

  • Європейської комісії (нині це Урсула фон дер Ляєн),
  • Європейської ради (зараз Шарль Мішель),
  • Європарламенту (нині в ньому головує Роберта Мецола),
  • Європейської служби зовнішніх справ (зараз верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки є Жозеп Боррель).

Редактор: Єва Сластнова Читати далі