Цукерберг зловживає? Meta визнала, що навчатиме свій ШІ на вашому контенті з Instagram та Facebook

Date:

Автор: Анастасія Печенюк

Європейське законодавство про конфіденційність змусило Meta розкрити, що вона використовуватиме дані користувачів Instagram або Facebook для навчання своїх ШІ-моделей майже без обмежень. Правозахисники б’ють на сполох.

Європейський Загальний регламент захисту даних (GDPR) є найсуворішим у світі законодавством про конфіденційність. Ним передбачено, що для використання даних компанія має мати законний інтерес, та навіть за його наявності користувач може висловити незгоду та попросити видалити дані.

Відео дня

Щоб відповідати вимогам, Meta Марка Цукерберга, яка володіє Instagram і Facebook, надіслала користувачам в ЄС електронні листи, у яких повідомила, що оновила свою політику конфіденційності. Це оновлення передбачає змогу для користувача заборонити використання його даних для навчення штучного інтелекту.

«Ми готуємося розширити наш досвід ШІ Meta у вашому регіоні. … Щоб надати вам цей досвід, тепер ми покладатимемося на правову основу під назвою законні інтереси для використання вашої інформації для розробки та вдосконалення ШІ в Meta. Це означає, що ви маєте право заперечувати проти використання вашої інформації для цих цілей. Якщо ваше заперечення буде задоволено, воно застосовуватиметься з того ж моменту. Ми включаємо оновлення в нашу Політику конфіденційності, щоб відобразити ці зміни. Оновлення набувають чинності 26 червня 2024 року», — йдеться у повідомленні.

Компанія не надсилала таких сповіщень за межами Європи, пише 9to5Mac. В електронному листі компанії також сказано, що Meta видалить дані користувачів, які відмовилися.

Європейський центр цифрових прав (noyb) акцентував, що при детальнішому розгляді посилань у повідомленні, надісланому європейським користувачам, стає зрозуміло, що йдеться про використання велетенського масиву особистих публікацій, приватних зображень або даних онлайн-відстеження. При цьому не розкривається, про які конкретно технології ШІ йдеться, і передбачається, що інформацією можуть ділитися з третіми особами. Ці зміни викликали занепокоєння правозахисників. Свої застереження вони виклали у скаргах, поданих регуляторами в 11 країнах: Австрії, Бельгії, Франції, Німеччині, Греції, Італії, Ірландії, Нідерландах, Норвегії, Польщі та Іспанії.

«Ця зміна викликає особливе занепокоєння, оскільки вона стосується особистих даних приблизно 4 мільярдів користувачів Meta, які використовуватимуться для експериментальних технологій практично без обмежень. … Наразі noyb подав скарги в 11 європейських країнах, вимагаючи від влади запустити термінову процедуру, щоб негайно припинити цю зміну, перш ніж вона набуде чинності 26 червня 2024 року», — повідомляє організація.

Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related