Чому Харків задоволений більше Полтави. Глава Міжнародного республіканського інституту представляє рейтинг міст України і робить висновки

Автор: Ольга Духніч

Майкл Дракман, директор Міжнародного республіканського інституту (IRI) в Україні, розповідає про грунтовне опитування мешканців всіх великих українських міст, намагається спрогнозувати майбутнє і вже зараз констатує зменшення корупції.

«Корупція зараз конкурує з патріотизмом людей за гроші, які вони мають і, судячи з усього, програє» — розповідає NV Майкл Дракман, директор Міжнародного республіканського інституту (IRI) в Україні.

Відео дня

Видання зустрічається з Дракманом, щоб обговорити муніципальне опитування, яке IRI вже вдев’яте проводить разом з Соціологічною групою Рейтинг за підтримки агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Це опитування — найбільш детальний опис ставлення українців до міст, де вони мешкають, в якому люди оцінюють не тільки якість надання послуг та роботу органів місцевого самоврядування, але також своє емоційне ставлення до міста, проблеми з корупцією, відчуття безпеки, перспектив та майбутнього.

Про те, як війна змінила українськи міста та їх мешканців, стосунки між місцевою та центральною владою, перекроїла економіку країни та сформувала нові точки інтересу, Дракман розповідає NV в переддень Конференції з демократичного врядування, яка 5 червня збирає мерів міст та представників уряду обговорити майбутнє муніципалітетів.

— Чому опитування IRI є важливим під час війни? Що, базуючись на вашому дев’ятирічному досвіді його проведення, воно розповідає про міста України зараз?

— Цього року опитування показує нам стійкість українських міст. Незважаючи на очевидно складні умови воєнного часу, важкі економічні умови, українці все ще мають дуже реалістичні очікування, що певний час їм буде важко. Немає великих очікувань, що економіка покращиться дуже швидко, але люди все ще відчувають, що послуги в їхньому місті функціонують.

Вони відчувають, що їхні можливості в місті такі ж самі, або не менші, ніж до війни. Я вважаю, що це дуже позитивна динаміка, особливо для України на другому році війни. Ми почали вивчати міста дев’ять років тому і зрозуміли, що Україна така велика і різноманітна країна, що проблеми в Одесі дуже відрізняються від проблем Сум чи Полтави — міст, які, відверто кажучи, багато киян не відвідують. І тому важливо розуміти, які тенденції та тренди існують у цих містах.

Для нашої роботи в IRІ це дуже важливо, тому що ми використовуємо цю інформацію для роботи з міськими адміністраціями над їхніми програмами реформ, над покращенням різних послуг. І для нас важливо знати, що якщо щось дуже добре працює в Тернополі чи Житомирі, то це також може працювати в таких місцях, як Сєвєродонецьк чи Миколаїв. Замість того, щоб їхати в Німеччину чи США в пошуках рецептів, що спрацюють в Україні, ми можемо знаходити їх в інших українських містах.

— Як війна змінила міста України за ці два роки?

Читати далі