Великдень в Україні — це державне свято, присвячене події воскресіння Христа. У 2024 році християни східного обряду святкуватимуть Великдень 5 травня.

Великдень для українців завжди був одним з найголовніших релігійних свят в році. На Великдень заведено вітати одне одного фразою Христос Воскрес!, на яку відповідають Воістину Воскрес!

Відео дня

Чи будуть вихідні на Великдень 2024

У 2024 році одним із найзначущих релігійних свят в Україні є Великдень, який припадає на 5 травня. Відповідно до традицій, Воскресіння Христове завжди святкується у неділю, тому, згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю, українці отримують додатковий вихідний день у понеділок. Але чи матимуть українці можливість насолодитися відпочинком цьогоріч, коли триває повномасштабна війна?

Варто відзначити, що під час дії воєнного стану (який був подовжений президентом України Володимиром Зеленським з 14 лютого до 13 травня 2024 року), додаткові вихідні дні скасовуються. Отже, більшість українців повинні будуть працювати в понеділок, 6 травня. Проте, роботодавці можуть встановити власні дні відпочинку для співробітників за своїм розсудом, тому це залежить від кожної конкретної компанії.

Читайте також: За новим і старим календарями. Коли відзначатимуть Великдень та Великий піст у 2024 році

Вихідні дні на великодні свята 2024

Варто зазначити, що Великдень відкриває двері до багатьох інших свят, які святкуються залежно від дати Воскресіння Христового, таких як Вознесіння, День святого Духа та Трійця (або Зелені свята). Офіційний вихідний встановлено лише для останнього свята. Трійцю у 2024 році українці будуть святкувати у неділю, 23 червня. Таким чином, у понеділок, 24 червня, українцям слід очікувати додатковий вихідний день. Проте, чи буде він наданий, наразі невідомо, оскільки це залежить від подовження або зняття воєнного стану.

Редактор: Альона Дука Читати далі