Упродовж останніх днів біля ТЦК та СП зросли черги з чоловіків, які хочуть оновити свої військово-облікові дані, але це не добровольці чи ті, хто отримав повістку, а переважно люди, які мають відстрочку від мобілізації або бронювання.

Про це заявив начальник служби звʼязків із громадськістю Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Роман Істомін в ефірі Радіо Свобода.

Відео дня

«Більша частина тих, хто зараз стоїть у чергах, — це все-таки військовозобов'язані, які мають або підстави для відстрочки, або підстави для бронювання», — сказав він.

За його словами, черги справді трішки збільшилися, але вони складаються не з військовозобовʼязаних, які прибули добровільно чи хоча б за повістками, а з військовозобовʼязаних, яких присилають підприємства для бронювання.

«Також не варто забувати, що триває звільнення військовослужбовців строкової служби. Певна їхня частина, які приходять, щоб стати на військовий облік, також у цих чергах є», — сказав Істомін.

Читайте також:
Українські військові (Фото:REUTERS/Viacheslav Ratynskyi) Тепер без «обмежено придатних». В Україні запровадять чотири категорії для військовозобов'язаних

24 квітня у соціальних мережах почали з’являтися повідомлення про великі черги біля ТЦК.

Що змінює закон про мобілізацію

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарі вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
  • особи, звільнені з полону;
  • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності уточнити:

  • адресу проживання,
  • номери засобів зв’язку,
  • адреси електронної пошти
  • інші персональні дані.

Редактор: Дар’я Колесніченко Читати далі