Верховна Рада не відмовилася від ідеї економічного бронювання, але не може гарантувати, що її буде ухвалено.

Таку заяву зробив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю РБК-Україна.

«Питання економічного бронювання розглядається. Воно з погляду багатьох представників виконавчої влади актуальне, але якихось уже напрацьованих алгоритмів, які б нам дали змогу сказати, що його буде запроваджено, поки що немає. Це дуже сенситивне питання, воно має дуже багато наслідків», — сказав Веніславський.

Відео дня Читайте також:
Кабмін запровадив бронювання постачальників і волонтерів ЗСУ (Фото:Генеральний штаб ЗСУ/Facebook) Від перевізників до волонтерів. Кабмін змінив критерії бронювання від мобілізації

За його словами, цей механізм порушує складні моральні та юридичні питання, тому навряд чи на його ухвалення можна розраховувати в короткостроковій перспективі.

«Наприклад, як я вже неодноразово говорив, по-моєму, це може не відповідати Конституції України, тому що буде порушено принцип рівності. Наші колеги з комітету економічного розвитку вважають, що це потрібно, тому що економіка потребує підтримки. І запровадивши економічне бронювання, ми дамо стимул для розвитку економіки, що, своєю чергою, забезпечуватиме надходження податків, за які ми закуповуватимемо зброю, виплачуватимемо заробітну плату і грошове забезпечення наших військових. Це питання дуже складне, неоднозначне, але говорити про те, що є якісь ідеї, як його вирішити, зараз я не можу», — сказав Веніславський.

Раніше повідомлялося, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.

NV Бізнес писав про те, як відбуватиметься бронювання військовозобов'язаних і як зміниться перелік підприємств після набуття чинності закону про мобілізацію.

У травні 2024 року в Раді запропонували бізнесу варіант бронювання працівників.

22 травня, на сайті президента України було зареєстровано петицію, яка закликає якнайшвидше впровадити систему економічного бронювання.

4 червня 2024 року уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочку від мобілізації працівників, які були заброньовані Міністерством економіки України.

Відстрочка від мобілізації автоматично продовжується на три місяці для тих, у кого не закінчився її термін на момент ухвалення постанови — 7 травня. Йдеться про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для тих, кому така відстрочка була надана рішеннями Міністерства економіки.

Раніше термін бронювання становив один місяць.

Крім того, оборонні та енергетичні підприємства відтепер зможуть бронювати до 100% своїх працівників. Для критичних підприємств в Україні збільшили термін бронювання від шести місяців до 12 місяців, також їм дозволили бронювати військовозобов'язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що в Україні буде заброньовано 90% особового складу ДСНС і Нацполіції.

Крім того, Кабінет міністрів підтримав постанову про бронювання співробітників підприємств і компаній через портал держпослуг Дія.

Редактор: Олена Коваленко Читати далі