Британські вчені створили універсальну вакцину від Covid-19. Точніше, від усіх коронавірусів майбутнього, і це — не жарт

Date:

Автор: Анастасiя Омельченко

Учені з Кембриджа представили вакцину від коронавірусу, включно з різновидами, про які поки що нічого не відомо.

Пандемія коронавірусу Covid-19 ще свіжа в пам’яті, навіть незважаючи на те, що незабаром після її неофіційного завершення почалася інша масштабна біда — війна.

Переважна більшість жителів розвинених країн світу пройшли через вакцинацію від штамів (різновидів) коронавірусу, що існували на той момент.

Відео дня

Однією з проблем, пов’язаних із цим процесом, був короткостроковий ефект від вакцин та їхня потенційна нездатність захищати від майбутніх штамів Covid-19.

Британські дослідники заявляють, що незабаром, якщо не перша, то хоча б друга обставина перестане бути проблемою.

У нас нарешті з’явиться вакцина, яка «попереджає» коронавіруси майбутнього. У будь-яких їхніх проявах.

Універсальна вакцина від коронавірусу — як це працює?

Вакцина захищатиме від усіх штамів коронавірусу, вважають автори роботи (Фото: fernando zhiminaicela/Pixabay) Вакцина захищатиме від усіх штамів коронавірусу, вважають автори роботи / Фото: fernando zhiminaicela/Pixabay

Група вчених із Кембриджського університету за участю колег з Оксфордського університету (Англія) і Каліфорнійського технологічного інституту (США) оголосила про створення вакцини, яка зможе захищати від майбутніх штамів коронавірусу.

Результати їхнього дослідження опубліковані в авторитетному виданні Nature Nanotechnology.

Експериментальне щеплення знаменує собою зміну стратегії в бік «проактивної вакцинології». Так називається процес, коли вакцини розробляють і готують до виробництва до появи потенційно пандемічного вірусу.

Вакцину створюють шляхом приєднання нешкідливих білків різних коронавірусів до мініатюрних наночастинок, які потім вводять в організм, щоб стимулювати захисні сили організму до боротьби з вірусами в разі їхнього вторгнення.

Читайте також: Дивовижне відкриття. Чашка здатна змінити хімічний склад і смак чаю

Оскільки вакцина навчає імунну систему впливати на білки, спільні для багатьох типів коронавірусів, захист, який вона спричиняє, є надзвичайно широким, що робить її ефективною проти відомих і невідомих вірусів одного сімейства.

«Відносно проста вакцина може дати розрізнену відповідь на цілу низку різних вірусів», — розповів Рорі Гіллс, аспірант Кембриджського університету і провідний автор дослідження в інтерв'ю британському виданню The Guardian.

За його словами, відкриття знаменує один крок до нашої мети — створення вакцин ще до початку пандемії.

«Науковці виконали величезну роботу, швидко створивши надзвичайно ефективну вакцину Covid під час останньої пандемії, але світ все одно пережив масштабну кризу з величезною кількістю смертей, — каже один з авторів дослідження Марк Говарт, медик із Кембриджа. — Ми повинні зрозуміти, як у майбутньому домогтися ще більшого успіху, і важливим компонентом цього є завчасне створення вакцин».

Коли ми отримаємо нову вакцину від усіх штамів Covid-19?

Універсальна вакцина від коронавірусу вже протестована на мишах. (Фото: Gerd Altmann/Pixabay) Універсальна вакцина від коронавірусу вже протестована на мишах. / Фото: Gerd Altmann/Pixabay

На поточний момент випробування проводилися тільки на мишах.

І вони дають вельми перспективні результати.

Зокрема, вакцина викликає широку імунну відповідь проти коронавірусів, включно з Sars-Cov-1. Цей патоген спричинив спалах хвороби Сарса у 2003 році. І білки цього вірусу не було додано до наночастинок вакцини, яку «конструювали» насамперед для боротьби з нещодавніми штамами Covid-19.

Універсальна вакцина проти коронавірусу може бути виготовлена на наявних установках для мікробної ферментації, розповідає Гіллс.

Він також пояснює, що дослідники працюють із промисловими партнерами над способами розширення масштабів процесу виробництва вакцини.

Читайте також: Химерна фантазія творця. Канадські вчені висунули сенсаційну теорію про природу людської свідомості

На користь того, що її можна зробити практично в будь-яких кількостях у короткі строки, свідчить той факт, що наночастинки і вірусні білки можна виготовити в різний час у різних місцях і змішати разом для отримання вакцини.

Якщо вакцину визнають безпечною та ефективною під час випробувань на людях, її можна буде використовувати як вакцину проти Covid із додатковою перевагою — вона захищатиме від інших коронавірусів.

Більш імовірно, що країни зберігатимуть запаси цієї вакцини та інших, призначених для боротьби з окремими патогенами, після того, як їх виготовлять і схвалять.

Поки не зрозумілий юридичний бік питання.

Медичні регулювальні органи, як у США та Європі, так і в більшості інших країн не мають готових процедур для проактивної вакцинології. Таке законодавство ще тільки належить розробити.

Автори роботи сподіваються, що цей процес може відбуватися паралельно з прийдешніми випробуваннями нової вакцини на людях. Також поки невідомо, який термін дії матиме нова вакцина.

Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Харьковские энергетики получили награды от Зеленского

Президент наградил работников АО "Харьковоблэнерго" ко Дню энергетика.В канун...

Financial Times раскрыл планы Трампа по Украине

Европа и Украина входят в критический период перед возможной...