Боррель: Погрози РФ на адресу МКС — ще один прояв зневаги до міжнародного права

Date:

Боррель: Погрози РФ на адресу МКС - ще один прояв зневаги до міжнародного права

У зв'язку з погрозами Росії на адресу Міжнародного кримінального суду Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель виступив із заявою, у якій назвав такі дії Кремля політично мотивованими та ще одним проявом нехтування міжнародним правом.

Текст заяви поширено в понеділок пресслужбою Зовнішньої дипломатичної служби ЄС. "Європейський союз висловлює жаль з приводу порушення російською владою кримінальних справ проти прокурора і трьох суддів Міжнародного кримінального суду (МКС). Будь-які дії Росії проти мандата МКС і спроби залякати осіб, причетних до розслідування МКС міжнародних злочинів, скоєних в Україні, є політично вмотивованими, безпідставними, необґрунтованими і неприйнятними. Вони є ще одним виявом зневаги Кремля до міжнародних правил і міжнародного права", — заявив Боррель.

У зв'язку з цим він від імені ЄС підтвердив повну підтримку МКС як незалежної та неупередженої судової установи, якій "понад 120 держав з усіх регіонів світу доручили забезпечити притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини". "Ми твердо підтримуємо Суд і, як і раніше, готові захищати його персонал від будь-якого втручання ззовні, спрямованого на перешкоджання відправленню правосуддя і підрив міжнародної системи кримінального правосуддя. Ми закликаємо всі держави захищати принципи і цінності, закріплені в Римському статуті, і об'єднатися проти безкарності", — наголошується в заяві.

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Кабмин назначил Елену Ивановскую языковым омбудсменом: что о ней известно

Елена Ивановская станет новой уполномоченной по защите государственного языка....

Кабмин утвердил обновленные перечни полезных ископаемых стратегического значения

Кабинет министров Украины утвердил обновленный перечень полезных ископаемых и...

Жара на огороде: как не потерять урожай

В ближайшее время синоптики не прогнозируют спада жары в...