Боротьба з викидами. Вчені знайшли простий спосіб уловлювання зайвого вуглецю з атмосфери

Автор: Кіра Борисіхіна

Дослідники Північно-Західного університету створили новий каталізатор, який може стати ключем до вирішення проблеми використання вуглецю, що вловлюється.

Читайте також:
Викиди вуглецю Китаєм становлять 27% від загальносвітових (Фото:Високий контраст) Дорого, а часом небезпечно. Китаю буде непросто виконати свою обіцянку щодо зниження викидів вуглецю — дослідження

Цей каталізатор, виготовлений із недорогого металу і звичайного столового цукру, має здатність руйнувати вуглекислий газ (CO2).

Згідно з новим дослідженням, каталізатор успішно перетворює CO2 на окис вуглецю (CO), важливий будівельний блок для виробництва безлічі корисних хімікатів. Під час реакції в присутності водню CO2 і водень перетворюються на синтез-газ (або синтез-газ), який є важливим попередником для виробництва палива, що замінює бензин.

Відео дня

Це відкриття приходить на тлі зростаючого інтересу до технологій уловлювання вуглецю, які можуть допомогти вирішити глобальну кризу, пов’язану зі зміною клімату. Однак проблема утилізації уловлюваного вуглецю залишається актуальною. Новий каталізатор може запропонувати рішення цієї проблеми, перетворюючи CO2 на цінніші продукти.

Дослідження, опубліковане в журналі Science під назвою «Активний, стабільний каталізатор з кубічного карбіду молібдену для високотемпературної реакції зворотної конверсії води в газ», продемонструвало, що каталізатор на основі карбіду молібдену має високу ефективність. Він здатний перетворювати CO2 на CO з високою селективністю за атмосферного тиску та високих температур.

Читайте також:
Регіони вічної мерзлоти вже тануть (Фото:pixabay) Велика небезпека. Глобальне потепління збільшує викиди вуглецю в регіонах вічної мерзлоти

Дослідники зазначають, що навіть якщо зараз припинити викиди CO2, в атмосфері все одно буде надлишок цього газу через промислову діяльність минулих століть. Тому важливо розробляти методи його переробки. Новий каталізатор відповідає кільком важливим критеріям: доступність, стабільність, простота виробництва та масштабованість.

Секрет цього каталізатора полягає в карбіді молібдену, який є недорогим і недорогоцінним матеріалом. Для його виготовлення вченим знадобилося джерело вуглецю, яке вони знайшли у звичайному столовому цукрі. Він слугував зручним джерелом атомів вуглецю для перетворення молібдену на карбід молібдену.

Дослідники також зазначають, що цей каталізатор залишається стабільним з плином часу, що дає змогу використовувати його в промисловості для обробки великих обсягів уловлюваних газів. Розробка таких матеріалів для вловлювання та переробки вуглецю стає дедалі важливішою з огляду на виклики зміни клімату.

Читати далі