Археологічна сенсація. Дослідники знайшли кам’яні знаряддя віком 40 тис. років в Ізраїлі

Date:

Автор: Кіра Борисіхіна

Археологи з Тель-Авівського університету зробили сенсаційне відкриття, яке може змінити наше уявлення про доісторичних мисливців.

Читайте також:
Дві золоті сережки, знайдені в одному з курганів, мають форму півмісяця та інкрустовані дорогоцінним камінням (Фото:Туркестанська обласна адміністрація Республіки Казахстан)) Спадщина маловідомої цивілізації. У Казахстані знайшли унікальні артефакти 2000-річної давнини

Під час нового дослідження було виявлено найбільш ранні у світі кам’яні знаряддя, спеціально призначені для оброблення ланей. Інструментам, датованим 400 000 років тому, присвоєно назву «скребки Quina» (за назвою місця у Франції, де їх було вперше знайдено).

Відео дня

Скребки Quina були виявлені на двох доісторичних стоянках: Джальджулія і печера Кесем.

Вони вирізняються гострою, лускатою робочою кромкою, яка ідеально підходить для оброблення туш і обробки шкур.

Дослідники вважають, що зміни в технології виготовлення знарядь були викликані зникненням слонів з регіону. Стародавні мисливці змушені були переключитися на дрібнішу і швидшу здобич — ланей, що вимагало нових методів оброблення та обробки.

«Зникнення слонів стало поворотним моментом для доісторичних людей, — пояснює Влад Літов, один з авторів дослідження. — Їм довелося адаптуватися до нової дичини, що призвело до появи нових технологій.»

Аналіз показав, що скребки Quina були виготовлені з немісцевого кременю, видобутого в горах Самарії, приблизно за 20 км від Джалджулії і печери Кесем.

Це означає, що гори Самарії, можливо, служили не тільки місцем проживання ланей, а й джерелом цінної сировини для виготовлення знарядь.

Читайте також:
«Сіхендж» на своєму місці (Фото:Марк Бреннан) Морський Стоунхендж. Учені нарешті розкрили загадку знаменитого англійського кромлеха

«Гори Ебал і Герізім (недалеко від сучасного Наблуса) могли бути священними для доісторичних мисливців, оскільки вони були джерелом достатку», — каже професор Ран Баркай, керівник дослідження.

Відкриття скребків Quina є важливою віхою у вивченні палеоліту і демонструє, як доісторичні люди адаптувалися до мінливих умов навколишнього середовища.

Це дослідження опубліковано в журналі «Archaeologies».

Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Вулканический пейзаж с высоты: Исландия в огне из-за извержения

На полуострове Рейкьянес в Исландии произошло десятое извержение вулкана...

Графики отключений по всей стране, 325 населенных пунктов без света из-за непогоды — Укрэнерго

Из-за непогоды обесточены 325 населенных пунктов в девяти областях...

Украинцы все чаще покупают подержанные электрокары: какие модели ходовые

44% импортированных подержанных авто в возрасте до 5 лет...

Украине следует сосредоточиться на повышении производительности труда — Всемирный банк

Украине необходимо сосредоточиться на повышении производительности труда, что должно...