Політолог Ігор Рейтерович в інтерв'ю Radio NV назвав нещодавню зустріч Андрія Єрмака з папою Римським Франциском «анекдотичною історією».

«Виходить анекдотична історія, коли намісник Сина Божого на землі зустрічає іншого намісника (Андрія Єрмака — ред.), тільки невідомо, хто цьому другому наміснику делегував якісь повноваження», — заявив Рейтерович в ефірі Radio NV, коментуючи цю зустріч.

Відео дня https://www.youtube.com/watch?v=HyIJFL-JjKg

Політолог наголосив, що не розуміє, чому з понтифіком зустрічався Єрмак, а не президент чи міністр закордонних справ, який «принаймні формально» відповідає за проведення Саміту миру, про який йшлося на зустрічі.

Про свою зустріч з папою Римським Андрій Єрмак повідомив 8 червня. Він заявив, що розповів папі про філософію Формули миру президента Володимира Зеленського, обговорив з ним підготовку до Глобального Саміту миру у Швейцарії, а також питання повернення українських дітей, які були примусово вивезені з України.

Надзвичайний вплив Андрія Єрмака в Україні

Читайте також:
Політолог Олексій Кошель вважає, що Андрій Єрмак не став «першою людиною» в Україні, однак він перший за впливом на Володимира Зеленського (Фото:president.gov.ua) Політолог розповів, чи став Єрмак першою людиною в державі замість Зеленського

7 червня видання The Times опублікувало статтю, у якій йдеться про те, що українські високопосадовці занепокоєні тим, що президент Володимир Зеленський стає все більш залежним від глави Офісу президента Андрія Єрмака.

The Times пише, що голову Офісу президента звинувачують у «накопиченні особистої влади та узурпації демократичних процесів».

У статті йдеться, що з моменту запровадження воєнного стану, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до завершення війни, вага Єрмака перевищила владу усіх посадових осіб України, окрім глави держави.

Деякі джерела в низці інтерв'ю називали його «фактичним главою держави» або «віцепрезидентом України», зауважило видання.

Читайте також:
Андрій Єрмак (Фото:Офіс президента України) Єрмак не вірив у повномасштабне вторгнення Росії і переконував у цьому Зеленського — BBC

Водночас дипломатичні джерела скаржилися на те, що очільник ОП повністю контролює доступ до президента, а посли G7, які сподівалися на аудієнцію, мали натомість зустріч із Єрмаком.

При цьому в ОП відкинули критику як «пропагандистські атаки», наполягаючи на тому, що Зеленський регулярно зустрічається з послами, проте часто перебуває за межами країни або має більш нагальні справи.

Там також стверджують, що критика походить від «прямого, але ефективного» стилю управління Єрмака, вказуючи на його успіх в ініціативах, які включають залучення міжнародних партнерів до Глобального Саміту миру у Швейцарії.

За даними The Times, звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та віцепрем'єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова також пов’язані з діями глави ОП.

Читайте також:
Володимир Зеленський і Андрій Єрмак (Фото:Офіс президента України) «Сигнал для президента». Єрмак потрапив в 100 найвпливовіших людей світу, а Зеленський — ні. Що це означає — Огризко

У квітні Андрій Єрмак потрапив до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time у категорії Лідери. Він став єдиним українцем, який туди увійшов. Зеленського не включили до списку.

18 травня про те, що Єрмак став найвпливовішим керівником адміністрації президента в історії України писало видання The Washington Post.

У статті зазначалось, що умови воєнного стану в Україні сконцентрували «виняткову владу» в Офісі президента і це зробило Єрмака дуже впливовим — його практично не відрізнити від глави держави.

Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі