Підвищення податків і тарифів під час війни є неминучим процесом, і обурення українців з цього приводу — прояв інфантилізму і нерозуміння справжньої ситуації.
Таку заяву, як йдеться в колонці NV, зробив колумніст, інвестиційний банкір Сергій Фурса. «Третій рік великої війни. В Україні вперше зайшла мова про підвищення податків і тарифів. І українці бачать зраду. Українці проти. Українці вважають, що це несправедливо… Що ще краще свідчить про інфантильність і про небажання дорослішати навіть під час війни. І це лякає», — пише експерт.
Відео дня Читайте також:
«Пряма брехня». В ефірі Радіо NV пролунала гучна заява про нові тарифи на електрику — куди підуть гроші
За його словами, в історії світу ще не було такого, щоб такого масштабу війна тривала два роки й уряд не піднімав податки. «Просто не було. Війна — це дуже дорого. І війна завжди призводить до карколомного падіння рівня життя. Коли держава бере з населення грошей більше. І не може собі дозволити витрачати на соціальну підтримку. В Україні досі було не так. В Україні досі не зростали податки. А держава досі підтримувала неринкові тарифи і купу соціальних пільг. І це почало сприйматися як належне. Це диво, забезпечене грошима Заходу».
«Деякі українці не усвідомлюють, що в тилу живуть переважно так, ніби нічого не сталося. Що курс стабільний. Що інфляція мінімальна. Так, мінімальна, на рівні американської, а не 1000 відсотків. І без продуктових карток», — зазначив експерт.
«І ось настав час, коли грошей перестало вистачати. Тому що, бляха, війна. І уряд готує населення до незначного підвищення податків. Реально незначного, враховуючи масштаби війни. Спрямованих на споживання, яке і не думає падати. А також уряд під тиском агресивних атак енергетичної інфраструктури (тільки в ніч із п’ятниці на суботу на енергетику летіло понад 50 ракет і частина, хоч і менша, але долетіла) зважився привести тарифи до більш-менш ринкових рівнів. І що ми бачимо: інфантильну хвилю невдоволення. І це — під час війни. Ніби війни немає. Ніби це такий собі незначний фактор. Прямо як із мобілізацією, коли раптом виявилося, що добровольців не вистачає».
«Але ні. Популізм — наше все. Дорослішати ми не згодні. Ми продовжуємо вимагати дива. Зберігати низькі податки. Низькі тарифи. І фінансувати війну. Бажано ще найняти 100500 найманців, щоб воювали вони. Якщо українці не здатні подорослішати під час війни, то що, бляха, має статися, щоб інфантильність пішла? Астероїд? Інопланетяни? Зомбі-апокаліпсис? Чи навіть тоді українці вимагатимуть низьких податків і дешевих тарифів?», — пише експерт.
Раніше повідомлялося, що з 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становитиме 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня. Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року, тобто менше року.
Також відбулися зміни і для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками:
- до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт
- понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт.
Примітно, що попередньо повідомлялося про те, що передбачається збільшення тарифу з 2,64 грн до 4,8 грн/кВт-год для споживачів, які використовують понад 100 кВт-год. Водночас для споживачів, які використовують менше електрики, тариф змінювати не планували.
Крім того, 31 травня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт 11090 щодо збільшення акцизів на цигарки, а також законопроєкт № 11256 про збільшення акцизів на паливо.
Редактор: Олена Коваленко Читати далі