13 липня: Яке сьогодні свято
ДЕНЬ 505 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ — DAY 505 RUSSIAN AGRESSION
13 липня відзначають Міжнародний день головоломки, Всесвітній день року, Міжнародний день диригента, Міжнародний день ткачів, Международный день дирижера, Международный день ткаль.
У Чорногорії — День державності.
Православна церква вшановує пам'ять Дванадцяти апостолів.
Цього дня, 1837 року, Королева Вікторія стала першим англійським монархом, який оселився в Букінгемському палаці.
А 1871 року — у лондонському Кришталевому палаці пройшла перша у світі виставка кішок.
А сто років тому, в 1923 році, у Лос-Анджелесі на схилі гори з'явився напис "HOLLYWOOD".
Міжнародний день головоломки
Дата приурочена до дня народження Ерне Рубіка — угорського архітектора і дизайнера, який народився 13 липня 1944 року і здобув світову популярність за свій винахід, ствоерний у 1974 році.
Будучи викладачем в Академії прикладних мистецтв у Будапешті, Рубік, пояснюючи студентам одну з математичних теорій, вигадав набір із 27 кубиків, грані яких мали різні кольори. Виявилося, що запатентований Рубіком в Угорщині винахід являє собою захопливу головоломку, перша партія якої була випущена на батьківщині винахідника 1977 року. Первісна назва іграшки-головоломки — "Магічний куб".
По суті своїй головоломка — це не що інше, як складне завдання, розв'язання якого вимагає кмітливості. Вчені неодноразово підтверджували, що під час розв'язання головоломок людина задіює обидві півкулі головного мозку, тренуючи пам'ять, уяву, уважність.
Ще цього дня:
1908 — У Лондоні відкрилися IV Олімпійські ігри, де вперше взяли участь жінки
1920 — Створено товариство Червоного Хреста України.
1923 — Британський парламент схвалив внесений леді Астор закон, що забороняв продаж алкоголю особам, молодшим за 18 років.
1938 — Перший телетеатр відкрився в Бостоні. За 25 центів 200 глядачів могли протягом 45 хвилин спостерігати за шоу з піснями і танцями. Сама вистава відбувалася поверхом вище і передавалася вниз за допомогою телебачення.
1947 — У Парижі міністри закордонних справ європейських країн погодилися схвалити план відновлення Європи, запропонований держсекретарем США Джорджем Маршаллом. Від участі в конференції відмовилися країни радянського блоку і Фінляндія, але пропозиція їм приєднатися до плану пізніше залишалася чинною.
1949 — Папа Римський Пій XII оголосив, що будь-який католик, який свідомо і добровільно вступив до лав компартії або іншим чином підтримує її, буде відлучений від церкви.
1951 — У Лондоні закладенням першого каменю королевою Єлизаветою II почалося будівництво будівлі Королівського Національного Театру.
1956 — Закладено наріжний камінь "Кармеліта", першого на Близькому Сході метрополітену, розташованого в місті Хайфа, Ізраїль.
1966 — На екрани США вийшов фільм "Як вкрасти мільйон" з Одрі Хепберн і Пітером О'Тулом у головних ролях.
1985 -На змаганнях у Парижі Сергій Бубка вперше подолав у стрибках із жердиною висоту 6 метрів.
Церковне свято
Дванадцять апостолів
Свято отримало назву на честь дванадцяти апостолів — безпосередніх учнів Ісуса Христа. Історії їхнього життя і діяльності викладені в Євангелії та книзі "Діяння святих апостолів".
Іменини: Андрій, Варфоломій, Григорій, Діна, Іван, Матвій, Михайло, Петро, Степан, Тимофій, Тадей, Пилип, Фома, Яків.