У Харківській області викрили колаборанта, який зайняв керівну «посаду» при окупантах.

Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру 55-річному чоловіку в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Про це повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури.

Від безробітного до «голови сільради» при окупантах: на Харківщині викрили колаборанта, - ФОТО, фото-1

За даними слідства, офіційно ніде не працюючий мешканець села Співаківка Ізюмського району під час силового захоплення населеного пункту збройними силами рф добровільно вирішив працювати на ворога.

У квітні 2022 року чоловік «обійняв» посаду «голови Співаківської (Червоний Шахтар) сільської ради». Колаборант забезпечував обробку документів, які подавались місцевими мешканцями до незаконного органу влади, збирав паспортні дані жителів, а також організовував видачу так званої «матеріальної» та «гуманітарної» допомоги від рф.

Крім того, чоловік зробив перепис важкої техніки та транспортних засобів, якими володіли мешканці села, організовував проведення агітаційної роботи серед населення, намагаючись створити позитивний імідж держави агресорки, та займався видачею дозволів на виїзд за межі села.

Після деокупації колаборант залишився мешкати у Співаківці. Правоохоронці зібрали необхідну доказову базу та повідомили йому про підозру.