Українське кіно: що подивитись, - АТЛАНТИДА

Події фільму розгортаються в 2025 році, через рік після перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій на сході країни.

За сценарієм, звільнені землі вже повністю не придатні до життя. Колишній солдат Сергій, який страждає на посттравматичний синдром, намагається адаптуватися до нової реальності. Він починає співпрацювати з гуманітарною місією, метою якої є пошук і ексгумація загиблих воїнів. Тут він знайомиться з Катею та розуміє, що краще майбутнє все ж таки можливо.

Режисер, сценарист та оператор фільму — Валентин Васянович. У ролях знялись непрофесійні актори — колишній розвідник Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека, доброволець Василь Антоняк. Вони фактично зіграли самих себе та відтворили історію своїх власних відносин.

Як і попередні художні фільми Валентина Васяновича «Атлантида» поєднує в собі принципи ігрового та документального кіно та багато в чому продовжує стилістику віднайдену режисером в його попередній роботі «Рівень чорного».

Прем’єра фільму відбулася 2019 року на Венеційському кінофестивалі, де він здобув перемогу у другому за значенням конкурсі – програмі «Горизонти». Згодом «Атлантида» була висунута Україною на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

Фільм посідає 11 місце у ТОП-100 кращих українських кінострічок

Подивитися фільм можна тут

Дивіться ще: українське кіно: ЗВЕНИГОРА