Тюремні строки отримали ще двоє колаборантів, які працювали на рф під час окупації Харківщини

Завдяки доказовій базі Служби безпеки, реальні терміни ув’язнення отримали ще двоє колаборантів, які співпрацювали з агресором під час захоплення частини Харківської області.

Співробітники СБУ затримали їх у результаті комплексних заходів на сході України. Серед фігурантів – «телефоніст», який проводив зв’язок до кабінетів колишньої окупаційної адміністрації рф у Балаклії, повідомив речник Управління СБ України в Харківській області Владислав Абдула.

*Так, на Харківщині: колаборантом виявився 52-річний мешканець Балаклії, який підтримав загарбників одразу після початку повномасштабного вторгнення росії.

У період захоплення міста він проводив телефонний зв’язок до приміщень місцевих окупаційних органів країни-агресора.

Також він організовував трансляцію пропагандистських радіоканалів рф на території міста через мережу гучномовців на інфраструктурних будівлях.

У таких радіоефірах ворог закликав місцевих жителів до співпраці з рашистами та закликав здаватися в російський полон учасників партизанського руху.

Після звільнення Балаклії зловмисник намагався переховуватись від правосуддя. Втім, співробітники СБУ встановили його місцеперебування і затримали.

Ще одна колаборантка – мешканка Куп’янського району, яка у період захоплення громади добровільно очолила окупаційний «центр надання соціальних послуг».

На цій «посаді» вона організовувала роздачу прихильникам рашизму так званої «гумдопомоги» з країни-агресора.

До складу «гумпакету» обов’язково входила пропагандистська газета росії «Харьков Z», яка заперечувала збройну агресію рф та виправдовувала злочини загарбників.