Не всі домогосподарки Львова знають секрети ідеального прання. Від ступеня завантаження барабана напряму залежить якість очищення одягу. У нових моделях машин є показник цього параметра. Ми розповімо, навіщо він потрібен, та про правила завантаження білизни.

Показник наповнення барабана: що це таке

Кожна пральна машина розрахована на певну кількість речей. Максимальне завантаження барабана у кілограмах виробники пишуть в інструкції користувача. Якщо там вказано 12 кг, це не означає, що можна класти таку кількість білизни.

Показник наповнення барабана зазвичай менше, ніж його об’єм. Не можна повністю завантажувати пральні машини у Львові, бо якість очищення суттєво погіршиться. Крім того, може постраждати техніка. Ми розповімо, як правильно завантажувати одяг для бездоганного результату.

Основні аспекти

Ідеальне наповнення відсіку — на дві третини. Під час прання речі стають важкими, адже вони просочуються водою. Якщо барабан заповнений повністю, навантаження на мотор машини стає критичним. Це часто призводить до поломок. Основні правила завантаження білизни:

  1. Сортування за тканиною. Речі з бавовни важчі, ніж вироби з шовку. Розділіть одяг таким чином — з легких матеріалів, ворсистий, об’ємний, з натуральних тканин. Шовкових речей можна завантажити більше, ніж джинсових.
  2. Урахування об’єму. Зимові пальто, пухові ковдри, теплі куртки, постіль треба прати окремо. Якщо перевантажити машину, вона не зможе якісно віджати вологу з тканини. На поверхні виробу залишаться сліди миючого засобу.
  3. Перевіряємо фурнітуру. Кишені, молнії, гудзики мають бути застібнутими. Під час віджиму речі обертаються з великою швидкістю. Через це сусідні вироби можуть пошкодитись.
  4. Перевіряємо кишені. У кожній пральній машині є фільтри та відсіки для зливу води. Якщо залишити у кишені ключі, монети, інші дрібниці, вони можуть забити отвори, деформувати внутрішню поверхню барабана. 

Ні в якому разі не кладіть у машину сторонні предмети. Дехто разом з речами кладе серветки, щоб останні збирали ворсинки. Метод не працює, але може забитися злив води.

Завантаження за функціоналом

Топові пральні машини програмуються. Для швидкого очищення у режимі до 30 хвилин краще завантажувати відсік на половину. Якщо покласти багато білизни, вона може не відіпратися. Для програми «Бавовна» треба завантажувати вироби із натуральних тканин.

Пам’ятайте, що для кожного матеріалу передбачений температурний режим. Можна подивитися моделі з регулюванням градусів в інтернет-магазині Алло, це зручна функція. Наприклад, деякі текстильні фарби не линяють при температурі 40. Виставте потрібні показники і не турбуйтесь, що світлі речі зіпсуються. Слідкуйте правилам заповнення барабана, щоб пральна машина служила довго, а білизна була на 100% чистою!