Нова підземна школа у Харкові: скільки коштуватиме

Управління освіти адміністрації Новобаварського району оголосило тендер на будівництво захисної споруди цивільного захисту на території харківського ліцею.

Вартість будівництва укриття для ліцею №153 оцінюють в 70 млн грн.

Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо з сайту “Prozorro”.

Після завершення будівництва першої підземної школи в Індустріальному районі міський голова Ігор Терехов зазначав, що подібні проєкти реалізують у кількох районах міста.

“Ми розраховуємо на власні джерела фінансування, і я хочу, щоб хоча б ще три школи з’явились у місті, я дуже хочу. У всякому разі ми працюємо над цим, є проектно-кошторисна документація, зараз процес експертний буде і я хочу, щоб ми 3 школи таких побудували. Розглядаємо сьогодні Новобаварський, Холодногірський райони міста Харкова, Шевченківський район міста Харкова”, – розповідав Терехов.

Проєкт будівництва укриття у Новобаварському районі замовили у ТОВ “Танкріабуд”. Вартість проєктних робіт становила близько півтора мільйона гривень.

Планувалось, що проєктні роботи мали завершитися до кінця березня, проте терміни посунулись до кінця червня. Цікаво, що за проєктом розрахункова вартість будівництва становила 47,5 мільйона гривень, проте тендер оголосили вже на 70 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що у травні на території 88-ї гімназії відкрили першу підземну школу в Україні. Вартість робіт становила 58,8 млн грн, а підрядником було ПАТ “Трест-Житлобуд-1” Олександра Харченка. Школа розрахована на одночасне перебування 450 учнів. На відміну від першого проєкту, у технічному завданні укриття на вулиці Богомольця відсутні меблі.

Завершити будівництво планують до 20 грудня 2024 року.

Нагадаємо, за укриття в громаді області хочуть заплатити удвічі більше, ніж за підземну школу у Харкові