Нова мапа Харкова: перейменування, — вулиця ЮРІЯ ПАРАЩУКА
У травні 2016 року розпорядженням голови ХОДА Ігоря Райніна вулиця Минайленка змінила назву на ім’я Героя Небесної Сотні Юрія Паращука.
Юрій Паращук народився у місті Тальне Черкаської області. Мешкав у Києві, згодом переїхав до Харкова. Працював столяром, їздив на заробітки. Був двічі одружений. У першому шлюбі мав сина, а також дбав про двох доньок другої дружини, з якою жив у Харкові.
На київський Майдан Юрій Паращук уперше приїхав 1 грудня 2013 року й залишився в наметовому містечку. Коли 22 грудня на вічі створили Всеукраїнське об’єднання "Майдан", Юрій увійшов до цієї організації. У січні й лютому він кілька разів приїздив до Києва. Під час сутички зі спецпризначенцями біля Юрія вибухнула світлошумова граната й пошкодила йому ногу.
20 лютого Юрій Паращук разом з іншими майданівцями просувався вгору вулицею Інститутською, щоб узяти під контроль барикаду навпроти верхнього виходу зі станції метро "Хрещатик". Юрій, одягнений у фіолетову куртку та з помаранчевою будівельною каскою на голові, біля будівлі Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України ("Жовтневого палацу") допомагав побратимам, які несли пораненого. О 09:48 на так званому п’ятачку смерті на Інститутській отримав кульове поранення пострілом з даху під час відступу силовиків. Поранення в потилицю виявилося смертельним.
На час загибелі Юрієві Паращуку було 47 років.
Юрія Паращука поховано у Тальному на Черкащині. Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Юрієві Паращуку було присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю "За жертовність і любов до України", а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно).
Нагадаємо, ім’ям ще одного Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка названо вулицю у Харкові