Колаборанток, які вирішили зробити кар'єру при окупантах, виявили на деокупованих територіях.

Про це повідомили в облпрокуратурі.

За даними дізнання, під час захоплення російськими військовими міста Балаклія місцева мешканка добровільно вирішила працевлаштуватись на роботу до окупантів.

У травні 2022 року, подавши необхідні документи, вона стала «головним бухгалтером відділу освіти».

Колаборантка складала табелі робочого часу працівників окупаційного відділу, готувала відомості щодо нарахування заробітної плати співробітникам.

Підготовлені документи за власним підписом вона передавала безпосередньому керівнику окупаційної адміністрації Балаклії.Правоохоронці викрили жінку.

За процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру громадянці у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111-1 КК України).

Інша жінка вирішила побудувати кар'єру у "народній міліції" окупантів. Охочих було не так багато, тому на службу приймали й після курсів манікюру.

За даними слідства, під час захоплення російськими військовими м. Ізюм місцева мешканка — майстриня манікюру — добровільно погодилась працювати на ворога.

При окупантах жінка вирішила змінити рід діяльності та працевлаштувалась до «Изюмского отдела полиции». Колаборантка обійняла посаду «помічника оперативного чергового чергової частини» в окупаційній поліції.

Працювала жінка з 8:00 до 17:00, а також заступала на чергування раз на місяць.

Псевдоправоохорониця приймала інформацію про злочини та інші події, опрацьовувала її та доповідала «оперативному черговому».

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо 39-річної жінки за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Нині обвинувачена переховується від правосуддя на території рф. Її оголошено у розшук.

Колаборантку судитимуть заочно в Дзержинському районному суді м. Харкова.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, у Куп'янську виявили колаборанта, який працював на залізниці.