Ніхто не вірив, що це спрацює. Енн Епплбаум — про нову війну пропаганди Росії та Китаю, яку всі пропустили

Автор: Енн Епплбаум

У своїй колонці для The Atlantic відома американська журналістка Енн Епплбаум детально розповідає про нову пропагандистську війну

4 червня 1989 року Польська комуністична партія провела частково вільні вибори, запустивши в такий спосіб низку подій, завдяки яким комуністи були зрештою відсторонені від влади. Незабаром після цього вуличні протести, що закликали до свободи слова, дотримання процесуальних норм, підзвітності та демократії, призвели до кінця комуністичних режимів у Східній Німеччині, Чехословаччині та Румунії. Через кілька років перестав існувати і сам Радянський Союз.

Відео дня

Також 4 червня 1989 року Комуністична партія Китаю наказала військовим прибрати тисячі студентів із площі Тяньаньмень. Студенти вимагали свободи слова, дотримання процесуальних норм, підзвітності та демократії. Солдати заарештовували та вбивали демонстрантів у Пекіні та по всій країні. Пізніше вони систематично вистежували лідерів протестного руху і примушували їх давати свідчення і відмовлятися від своїх слів. Деякі з них провели роки у в’язниці.

Після цих подій китайці дійшли висновку, що фізичного знищення незгодних недостатньо. Щоб не допустити, щоб демократична хвиля, яка прокотилася тоді Центральною Європою, сягнула Східної Азії, китайська комуністична партія поставила перед собою завдання знищити не тільки людей, а й ідеї, що спонукали їх до протестів. Найближчими роками буде потрібно ввести контроль над тим, що китайці можуть бачити в Інтернеті.

Ніхто не вірив, що це спрацює.

Читати далі