Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відмовився від плану щодо створення фонду підтримки України у розмірі 100 млрд євро. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела 7 червня.
Як зазначає агентство, замість створення п’ятирічного фонду, Столтенберг просить країни зберегти свої поточні внески для України. Перед цим генсек НАТО зіткнувся із критикою з боку членів Альянсу.
Відео дня
Bloomberg пише, що згідно з новою пропозицією, союзники повинні будуть витрачати щонайменше 40 мільярдів євро на рік на летальну і нелетальну допомогу для України. Цю пропозицію члени НАТО обговорять під час зустрічі у Брюсселі наступного тижня. За словами джерел журналістів, ці суми відповідатимуть середньорічним внескам країн з моменту вторгнення Росії у 2022 році.
Читайте також:
«Не зможуть мати і те, й інше». Столтенберг розкритикував Китай за відмову брати участь у саміті миру
НАТО визначить суми пожертвувань для кожної країни на основі відсотка від її валового внутрішнього продукту, додають журналісти. Співрозмовники агентства зазначають, що метою нової пропозиції є «забезпечення прозорості щодо того, що союзники надають Україні». На США припадатиме приблизно половину допомоги, решту — для 31 члена НАТО.
27 травня союзники по НАТО вимагали, щоб Єнс Столтенберг надав більше ясності щодо плану підтримки України на 100 млрд євро.
30 травня агентство Reuters писало, що генсек НАТО має намір просити союзників виділяти близько 40 млрд євро на рік на військову допомогу Україні. Джерело агентства в НАТО сказало, таке фінансування витримало б принаймні поточні рівні військової підтримки, яку спрямовують союзники.
П’ятирічний фонд допомоги на 100 млрд доларів для України
Читайте також:
Здобутки окупантів пов’язані зі зволіканням надання військової допомоги від США — комбат Федоренко
2 квітня Bloomberg повідомляло, що Столтенберг запропонував створити для України п’ятирічний фонд внесків від союзників на суму 100 мільярдів доларів в рамках пакета, який мають підписати лідери країн — членів Альянсу на саміті у Вашингтоні в липні.
4 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після переговорів у штаб-квартирі НАТО заявив, що Альянс наразі не має інструментів, щоби надати Україні кошти для створення фонду допомоги Україні. Тому він засумнівався у тому, що ця ідея має шанси на втілення.
Агентство Bloomberg повідомляло, що деякі країни-союзники НАТО не впевнені в тому, що вдасться знайти додаткові кошти для фонду підтримки України. Також багато хто впевнений, що НАТО «не повинні давати Україні обіцянки, які не можуть виконати».
8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв, що країна не братиме участі у фонді НАТО для України на 100 млрд євро. Угорський міністр назвав план НАТО «божевільним».
Редактор: Христина Піцуряк Читати далі