Мінус одна загадка космосу. Японські астрономи пояснили відсутність мініатюрних чорних дір у ранньому Всесвіті

Date:

Автор: Кіра Борисіхіна

Дослідники з Дослідницького центру раннього Всесвіту (RESCEU) та Інституту фізики і математики Всесвіту Кавлі (Kavli IPMU, WPI) Токійського університету запропонували нову модель, що пояснює, чому в ранньому Всесвіті не спостерігається великої кількості мініатюрних чорних дір.

Читайте також:
На Венері досі можуть бути діючі вулкани/ілюстративне фото (Фото:pixabay) Зовсім свіжі. На Венері виявлено ознаки вулканічної діяльності

Їхня робота, опублікована в журналах Physical Review Letters і Physical Review D, використовує квантову теорію поля для аналізу процесів, що відбувалися в момент зародження Всесвіту.

Відео дня

Вважається, що вік Всесвіту становить близько 13,8 мільярдів років. Він почав своє існування з Великого вибуху, швидко розширився в період інфляції і потім сформував складні структури. Темна матерія, що становить значну частину маси Всесвіту, довгий час залишалася загадкою, і одна з гіпотез припускала, що вона складається з первинних чорних дір (ПЧД).

Читайте також:
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль (другий ліворуч) інспектує орбітальну лабораторію державної компанії Korea Aerospace Industries у березні (Фото:YONHAP ЧЕРЕЗ ZUMA PRESS) Аналог NASA. Південна Корея створює власне космічне агентство

Дослідницька команда, до складу якої входять аспірант Джейсон Крістіано і професор Дзюн'їті Екояму, провела детальне вивчення різних моделей утворення ПЧД. Вони виявили, що провідні моделі не узгоджуються з реальними спостереженнями космічного мікрохвильового фону (CMB) — своєрідного відбитка Великого вибуху. Ці невідповідності вказували на необхідність перегляду наявних теорій.

У своїй роботі команда запропонувала коригування моделі формування ПЧД на основі процесів космічної інфляції. Вони встановили, що маломасштабні флуктуації у Всесвіті можуть істотно впливати на формування більших структур, які ми бачимо в реліктовому випромінюванні. Цей процес пояснюється квантовою теорією поля, що описує взаємодії частинок, таких як фотони та електрони.

Читайте також:
Перший у світі дерев’яний супутник, виготовлений із дерева, розроблено вченими Кіотського університету та лісозаготівельної компанії Sumitomo Forestry (Фото:Sumitomo Forestry/Університет Кіото) Вийшло. Японські інженери створили дерев’яний супутник

«Ми вважаємо, що ранні короткі хвилі могли призвести до посилення довших хвиль, які спостерігаються в реліктовому випромінюванні, — пояснив Екояма. — Ці флуктуації можна пояснити когерентністю коротких хвиль, що рідкісний випадок, коли теорія малих масштабів пояснює явища великих масштабів».

Нове дослідження припускає, що кількість первинних чорних дір має бути значно меншою, ніж передбачалося раніше, якщо вони справді є кандидатами на роль темної матерії або джерелами гравітаційних хвиль. Поточні спостереження світових обсерваторій гравітаційних хвиль LIGO у США, Virgo в Італії та KAGRA в Японії мають надати додаткові дані для перевірки цієї теорії.

Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related