В Україні відкрився третій табір Центр-3 для утримання російських військовополонених. Про це повідомляє центр прийому звернень щодо здачі в полон Хочу жить в середу, 29 травня.
Там зазначили, що це, ймовірно, не останній табір для російських військовополонених, який розпочав свою роботу в цьому році.
Як повідомляють у Хочу жить, відкриття нового табору пов’язане з великою кількістю росіян, які здалися в полон, а також із фактичним блокуванням російською стороною обмінів.
Відео дня Читайте також: «Кинули на убой». Третя ОШБ взяла у полон велику партію окупантів, які намагалися штурмувати українські позиції
У центрі наголошують, що Україна, на відміну від Росії, дотримується Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Росіян, які потрапили в полон, утримують у спеціальних таборах і спецділянках при СІЗО, а не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими.
«Їх не позбавляють зв’язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони можуть отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям. Усього цього українські військовополонені позбавлені в Росії, хоча Росія є підписантом Женевських конвенцій», — зазначають у Хочу жить.
Обмін військовополоненими — що відомо
Останній обмін полоненими відбувся 8 лютого. Україна повернула 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.
До цього — 3 січня 2024 року — відбувся найбільший від початку російського вторгнення обмін. Україна повернула додому 230 громадян, серед яких 213 солдатів і сержантів, 11 офіцерів і шестеро цивільних. Серед них — захисники Азовсталі.
Читайте також: «Має бути ясність». Зеленський на Ставці заслухав доповідь про звільнення українських полонених
20 травня виповнилося два роки, як у російському полоні перебувають близько 1900 захисників Азовсталі.
25 травня громадська організація Спільнота Оленівки закликала президента, главу ГУР, Офіс президента та інші державні органи обмінювати зрадників і колаборантів В’ячеслава Богуслаєва, Нестора Шуфрича, митрополита Павла на українських військовополонених, поранених під час теракту в Оленівці 29 липня 2022 року.
Читайте також: «На обмін хочу, але боюся: можливе усунення». В яких умовах живуть в Україні полонені окупанти — репортаж NV
29 травня уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що обмін військовополоненими між Росією та Україною «призупинено вже кілька місяців».
23 травня омбудсмен Дмитро Лубінець заявляв, що процес переговорів щодо обміну військовополоненими триває, і Україна шукає нових посередників, які допоможуть повернути всіх оборонців Маріуполя.
Редактор: Катерина Шпак Читати далі